1. HABERLER

  2. SÖYLEŞİ

  3. Konsept gelecek nesillere yön veriyor
Konsept gelecek nesillere yön veriyor

Konsept gelecek nesillere yön veriyor

‘Bu şehrin Konsept’i var’ sloganı ile eğitim hayatını sürdüren Konsept Eğitim Kurumları; ödev evi, etüt merkezi ve özel eğitim kursu olmak üzere 3 ayrı şubesiyle gelecek nesillere yön veriyor.

A+A-

Konsept Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yazar ile eğitim üzerine konuştuk. ‘Bu şehrin Konsept’i var’ sloganı ile eğitim hayatını sürdüren Konsept Eğitim Kurumları; ödev evi, etüt merkezi ve özel eğitim kursu olmak üzere 3 ayrı şubesiyle gelecek nesillere yön veriyor.

 

Mehmet Ali Eskipostalcı

Merhaba Mehmet Emin Bey. Dilerseniz Konsept Eğitim Kurumları’nın kuruluş süreci ile söyleşimize başlayalım. Neler söylemek istersiniz?

2010 yılında Konsept Etüt Merkezi olarak eğitim faaliyetlerine başladık. Eğitimci kimliğimiz ve özel okul deneyimlerimizle, eğitim sektöründe farklı bakış açısıyla güçlü bir dinamizm yakaladık. Her seviyede VIPgruplarve özel ders programlarında Konya’nın en güçlü kadrosuyla bir ivme kazandık. Öğrencilerimizde gösterdiğimiz başarı; velilerimizde sağladığımız güven her eğitim öğretim yılına daha da güçlü çıkmamızı sağladı. 2016 yılında 6. yılımıza ‘Bu şehrin Konsept’i var’  sloganıyla ‘Ödev evi, etüt merkezi ve özel öğretim kursu şubelerimizlekurumsal bir yapıya ulaşarak başladık. İlkokul öğrencileri için ödev evi birimimizde; birebir ders takviyelerine ilaveten okuma dikte dersleri,zekâ oyunları gibi ilave programlar uyguluyoruz. Etüt merkezi şubemizde ortaokul öğrencileri ve TEOG hazırlık kursları aktif bir şekilde devam ediyor. Özel Öğretim Kursu bünyemizde ise, tüm lise ara sınıflar ve üniversite hazırlık gruplarımız için bu sene yeni modern sınıflarımız, etüt salonlarımız kafeteryamızı Konsept bünyesine ve Konya’ya kazandırdık.Yine etüt merkezi temelli olduğumuz için her birimimizde birebir ders programını öğrenci seviyesine göre hazırlıyoruz ve alanında uzman öğretmenlerimizle takibi yapıyoruz.

konsept-gelecek-nesillere-yon-veriyor-(17).jpg

 

Yakaladığınız başarılarla kısa sürede eğitim sektöründe adından söz edilen bir kurum oldunuz. Bu başarınızı neye borçlusunuz?

Başarıyı yakalamamızda en önemli 3 etken güven, tecrübeli kadro ve güçlü insan kaynakları. 6.yılımıza bu kadar büyüyerek girmemizdeki ana etkenineğitim hedeflerimizde sağladığımız güven olduğunu düşünüyorum. Eğitimde kaliteninkurumdaki insan kaynaklarını güçlendirdikçe daha iyi noktaya geleceğini düşünüyorum. Biz bu konuda şanslı bir kurumuz. Çünkü alanında uzman bir ekiple çalışıyoruz. Kadromuzdaki devamlılık kurumdaki aidiyeti, beraberinde Konsept Eğitim Kurumları’na gelen herkesi etkisi altına alacak bir enerjiyi getirdi. Şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki Konsept olarak biz kaliteli bir akademik eğitimin yanında öğrenciye yüksek motivasyon ve sağladığımız özgüven neticesinde sürekli büyüdük. Eğitim sektörüne farklı bir bakış açısı getirdik.

konsept-gelecek-nesillere-yon-veriyor-(16).jpg

 

Bugüne kadar etkin reklam kampanyalarında yer almamanıza rağmen elde ettiğiniz başarı takdire şayan. Eğitimde reklama ve tanıtıma olan yaklaşımınız nedir?

Öncelikle bizim reklama bakış açımız biraz farklılık arz ediyor. Şöyle ki; asıl tanıtımımızı yapacak olan reklamın veli-öğrenci memnuniyeti olduğuna inanıyoruz. Bizim hitap ettiğimiz veli kitlesi genellikle bir referans alarak gelen,sistemimizi bilen, bizleri yakından takip eden velilerimizdir. Bu bizlere daha fazla bir sorumluluk yüklerken motivasyonumuzu da arttırıyor.

Tüm şubelerimiz Karatay’da faaliyet göstermesine rağmenMeram veSelçuklu’dan da fazlasıyla öğrenci kitlemiz mevcut. İnandığımız bir şey var ki; sisteminize güvenmeden, sadece reklam yaparak bir yere varamazsınız.Sizi asıl bir yere getiren velilerinizdir, tanıtımlar değil. Bugün geldiğimiz noktada velilerimizin ve öğrencilerimizin de artık bizleri daha etkin reklamlarla görme talepleri açıkçası bizi biraz daha yüreklendirdi.

 

Eğitimde uygulanan sisteme güvenmekten bahsettiniz. Bundan kastınız nedir? Eğitime yaklaşımınız hangi ögeleri barındırıyor?

Bizim eğitim felsefemizi, yaptığımız işin en iyisini yapma düşüncesi oluşturuyor. Akabinde ise kendimizi doğru ifade etmeyi,bu yüzden veli iletişimini koordineli bir şekilde yapmayı gerekli görüyoruz. Uzman kadromuzla eğitim faaliyetlerimize ek olarak; öğrencininevde takibinde velinin daha etkin olacağı bir sistem geliştirdik. Konsept Ödev Takip Sistemi sadece kurumumuza özgün bir çalışmadır. Özellikle sınav sürecindeki öğrencilerde bireysel çalışma ve ders programları önemli.

konsept-gelecek-nesillere-yon-veriyor-(7).jpg

 

Son olarak soracak olursak sektörde uzun vadede hedeflerinizden söz edebilir misiniz?

Eğitim sektörünün bir temsilcisi olarak tüm eğitmenlerimiz ve çalışmalarımızla birlikte bu kutsal görevin bilincinde olmak, bize inanan ve bize güvenen öğrencilerimize karşı sorumluluklarımızı en üst seviyede yerine getirmek, başarı ve memnuniyetin takipçisi olmak, en iyi en güncel en doğru eğitimi vermek için kesintisiz bir uğraşı ve çaba içerisinde olmak, bugünün ve geleceğin yenilikçi eğitim modelinin takipçisi olmayı hedeflerimiz arasında sıralayabiliriz. Bununla birlikte kurumsal kimliğimizi koruyarak eğitim sektöründe örnek bir kuruluş olma amacıyla Konsept Eğitim Kurumları bünyesinde bir özel okul planlarımız arasında yerini alıyor.

 

 


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.