1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Konuk’a ‘gitme’ çağrısı
Konuk’a ‘gitme’ çağrısı

Konuk’a ‘gitme’ çağrısı

Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Taner Taşpınar, “Sayın Genel Başkanımız Recep Konuk’un ülkemizin dört bir tarafındaki çiftçilerden ve tarım sektöründen yükselen sese kulak vermesini istiyoruz” diyerek, tekrar aday olmasını istedi.

A+A-

Konya Şeker’in ve Çumra Şeker’in 2021-2022 Şeker Pancarı Alım Kampanyası, Çumra Şeker’de düzenlenen törende edilen dualarla başladı. Törende Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Taner Taşpınar bir konuşma yaptı.

Taner Taşpınar, “Çumra Şeker’in 18. Kampanya dönemini bugün ilerleyen günlerde de Konya Şeker’in 68. Kampanya dönemini hep birlikte açmanın kıvancını Pankobirlik Genel Başkanımız ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Recep Konuk’un 29 Eylül’de yapılacak olan Genel Kurul’da aday olmayacağını açıklaması nedeniyle büyük bir burukluk içerisinde yaşıyoruz. Bizim de temennimiz, Sayın Genel Başkanımızın üreticiden, Konya’nın her kesiminden ve ülkemizin dört bir tarafındaki çiftçilerden ve çiftçi kuruluşlarından tarım sektöründen yükselen sese kulak vermesi ve kararını yeniden gözden geçirmesi yönündedir., üreticinin çalışanın kaçan tadı ilk üreteceğimiz şeker ile birlikte geri gelir” dedi.

3 milyon 550 bin ton

Bu yılki kampanyada 3 Milyon 550 bin ton pancar alımı yapmayı planladıklarını ifade eden  Taşpınar, “Alımını gerçekleştireceğimiz 3,5 milyon tonun üzerindeki pancarı 2 fabrikamızda işleyeceğiz ve kampanya dönemi sonunda 450 bin ton şeker, 700 Bin Ton yaş küspe, 126 Bin Ton melas, 64 Bin Ton kuru küspe üretmeyi planlıyoruz. Her iki fabrikamızın günlük pancar işleme kapasitesi 28 Bin Tondur. Bu yıl kampanya süresini 120 gün olarak planladık.

Konya Şeker hinterlandında bulunan 217 köyde ve 467 Bin 263 Dekarlık alanda 13 bin 735 üreticiye sözleşmeli şeker pancarı üretimi yaptırıldı. Bu yılda 8 bölgede 36 kantar ve 66 boşaltma makinesiyle 7 gün 24 saat pancar alımı gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.