1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Konya fuarda göz doldurdu
Konya fuarda göz doldurdu

Konya fuarda göz doldurdu

Konya fuarda göz doldurdu

A+A-

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “. Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınının ülke ekonomilerini zorladığı bir dönemde gerçekleşen bu fuar, katılımcılara önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Ali Eskipostalcı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası MÜSİAD EXPO 2020, 40 binden fazla şirketi temsil eden 10 binlerce ziyaretçiyi ağırladı. Pandemi sonrasında yapılan en büyük fuar olan MÜSİAD EXPO, Hibrit olarak gerçekleştirilen MÜSİAD EXPO 2020’yi online olarak ziyaret edenlerin sayısının ise milyonlara ulaştı. Üretimin ve ticaretin kalbi olan MÜSİAD EXPO’da MÜSİAD Konya üyesi 15 firma göz doldurdu.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, 6. Dönem Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri, ALP Raf Sistemleri, Elfatek Elektronik, Enka Süt, Güçal Alüminyum, Motus Otomotiv, Nogayt Endüstri, Orweld Elektronik, Rahim Yaman Yamanlar Ormanlar Ürünleri, Seiso Enerji, Sena Altınyıldız, Sirrac Aydınlatma, Yükselen Metal, Golda, Kayasu Enerji ve Özbey Hijyenik stantları gezdi.

Önemli rol oynuyor

Gezi sonrası değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “MÜSİAD EXPO, Türk işadamlarının yurtdışına açılmasını teşvik ederek, ihracatımızın artırılması, ihraç ürünlerimizin çeşitlendirilmesi gibi alanlarda kendilerini geliştirmelerine imkân sağlamaktadır. MÜSİAD EXPO, Türkiye ekonomisinin büyümesinde önemli bir misyon üstlenmektedir. Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınının ülke ekonomilerini zorladığı bir dönemde gerçekleşen bu fuar, katılımcılara önemli katkılar sağlayacaktır. İçinde bulunduğumuz darboğazdan çıkmamızın en önemli adımını da fuarlar oluşturmaktadır. Ekonomimizin yaşadığı değişim ve gelişimin aynası olarak gördüğümüz fuarımız, yeni pazarlar ve yeni işbirliklerini ortaya çıkarmıştır.

Bu fuarla MÜSİAD, birlikte yol almanın, birlikte kazanmanın en önemli örneklerinden biri olduğunu göstermiştir. Çünkü, MÜSİAD EXPO, firmaların sadece ürünlerini sergileyerek tanıtımlarını yaptıkları bir platform olmaktan öte, yurtdışı alım heyetleri ile ikili iş görüşmeleri, ülke sunumları, ülke raporları ve iş forumları ile ticaretin arttırılması ve geliştirilmesine yönelik ayrıcalıklı bir ortam oluşturulmuştur” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.