1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Konya GİAD’dan kalkınma atağı
Konya GİAD’dan kalkınma atağı

Konya GİAD’dan kalkınma atağı

Konya GİAD’dan kalkınma atağı

A+A-

‘Biz Genç İş İnsanları Derneği olarak öncelikle şehrimizin ve ülkemizin kalkınması için Konya’da toprağa bir tohum atıyoruz’ diyen Konya GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz, ekonomi, üretim ve kalkınmaya katkı sunmak için bir araya geldiklerini kaydetti.

 

Mehmet Ali Eskipostalcı

Kısa süre önce faaliyetlerine başlayan Konya Genç İş İnsanları Derneği (Konya GİAD) Yönetim Kurulu, Konyalı basın mensuplarıyla tanışma toplantısında bir araya geldi. Bayır Diamond Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Konya GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz ve yönetim kurulu ile gazeteciler katıldı.

Toplantıda konuşan Konya GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz, 1990 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’den yola çıkan derneklerinin genç, dinamik ve vatanına milletine sevdalı genç iş insanlarını bir araya getirerek çalışmalarına başladığını ifade etti. Korkmaz, “Şehirlerimizin ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak, iş hayatında yaşanan sorunların çözümü noktasında aktif rol almak, sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetler gerçekleştirerek birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmek amacıyla Anadolu’da da teşkilatlanma sürecine girdik. Genel başkanlığını Erkan Güral’ın yaptığı ve kısa adı TÜGİK olan Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu çatısı altında Konya’da faaliyetlerine başlayan derneğimiz üyeleri için değer oluşturan, güzel şehrimiz ve ülkemizin gelişimine katkı sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olmayı temel misyon edinerek, ekonomik ve sosyal hayattaki sinerjiye katkı sunmayı hedeflemekte” dedi.

‘Toprağa tohum atıyoruz’

‘Biz Genç İş İnsanları Derneği olarak öncelikle şehrimizin ve ülkemizin kalkınması için Konya’da toprağa bir tohum atıyoruz’ diyen Korkmaz, “Ekonomimize, üretimimize, kalkınmamıza katkı sunmak için bir aradayız. Konya, köklü geçmişinden gelen tarihi ve kültürel değerleri, ekonomik potansiyeli, genç ve dinamik işgücü ile ülkemizin en nemli şehirlerinden birisi. Bizler Konya GİAD olarak şehir ekonomisine yön veren firmalarımızın genç kuşaklarının bir araya gelmesiyle köklü bir oluşumun temellerini attık. Üyelerimizin iş hayatındaki değişikliklerden en kısa zamanda bilgi sahibi olması amacıyla eğitim çalışmaları, konferanslar, seminerler düzenlemeye hız vereceğiz. Tabi ki bunun yanında sosyal faaliyetleri ve sosyal sorumluluklarımızı da ihmal etmeyeceğiz. Bu doğrultuda siz değerli basın mensuplarımızla sık sık bir araya gelmeye özen göstereceğiz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.