1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Konya Şeker Yolun Açık Olsun
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Konya Şeker Yolun Açık Olsun

A+A-

Konya’nın en büyük sahibi çiftçileri olan Şeker, basamakları tırmanıyor teker teker… Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 6 basamak birden yükselen Konya Şeker başarısını her geçen yıl artırarak sürdürüyor. Konya’nın yanı sıra ülkenin gururu haline gelen Konya Şeker, bir zamanlar kendi halinde sıradan bir şeker fabrikası olarak faaliyet gösterirken özelleştirme kapsamında PANKOBİRLİK tarafından alındıktan sonra adeta şaha kalkmış ve sıradanlıktan çıkarak modern fabrikaların kurucusu haline gelmiştir.

***

Ünüyle sadece Konya’da ya da Türkiye’de değil dünyada belli bir yer edinen ve TORKU markasıyla da piyasada önemli bir pay sahibi olan Konya Şeker, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sırasında basamakları hızla tırmanmış 2016 yılında 37 sırayı alırken bu yıl 31. sıraya yükselmiştir. Recep Konuk ve ekibinin çalışmaları sonucu son yılların parlayan ismi olan Konya Şeker sadece 6 basamak yükselmemiş; satış hasılatı ve yüzde yüz yerli şirketler arasında sıralamada ise çok daha üst sıralara çıkmıştır. Bütün bu gelişmeler sadece Konya Şeker A.Ş. bünyesindeki yatırımların sonucudur.  Bunun yanında Anadolu Birlik Holding bünyesindeki diğer şirketleri de dahil ettiğinizde yatırımların ne kadar hızla büyüdüğü ve ülke ekonomisine ne denli büyük katkı sağladığı daha açık bir şekilde göze çarpacaktır.

***

Recep Konuk’un bu başarısının devamını dilerken, yaptığı açıklamaların da çok iddialı olduğunu göz ardı etmemek lazım. Gıdada dünya devleri arasında ilk 5’i hedef alan Recep Konuk, bunu sanırım boşuna söylemiyor. Bu sözlere iyi kulak vermek lazım. Konya çiftçisi sıradan bir pancar üreticisi iken şimdi büyük sanayiciler arasına girmiş geleceğin dünya devlerinden bir olma yolundadır. Recep Konuk’un şahsında haklı gururumuz Konya Şeker’i kutluyor başarısının artarak devamını diğer şirketlerin her birinin de bir Konya Şeker olmasını temenni ediyoruz. Yolunuz açık olsun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.