1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Konya’da Bir Hastane var…
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Konya’da Bir Hastane var…

A+A-

 

Evet saygıdeğer okuyucular… Konya’mızda çok sayıda hastane var… Allah düşürmesin, eksikliğini de aratmasın. Devlet hastanelerinin yanında özel hastane ve sağlık kuruluşlarının sayısı da az değil. Ancak bu başlığı koymamdaki asıl neden bunlar arasında yer alan ve henüz çiçeği burnunda olan MEDOVA Hastanesi’ni gezdikten sonra edindiğim izlenimlerin sonucudur.

***

Konya’mızın yetiştirdiği değerli dostların yönetimindeki MEDOVA Hastanesi’ni görünce aklıma gelen ilk cümlelerden biri ‘Evet Konya’da bir hastane var’ oldu. Çünkü gezip gördüğümüz sağlık kurumu sıradan bir yer değil sanki 5 yıldızlı otel, teknik donanım ise gözlemlediğimiz ve dinlediğimiz kadarı ile en son teknoloji ve 1. sınıf… Böyle bir kurumu ziyaret edince de başka bir yorum yapamadım. “Dedim Konya’da da bir hastane var.”

***

Diğer sağlık kuruluşlarımızın alınmasını istemem elbette diğer hastanelerimiz de çok ulvi ve önemli bir görevi ifa etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Hepsinin kendine göre ayrı ayrı özellikleri ve hizmetlerinin olduğu tartışılmaz. Ancak MEDOVA’yı gezince gördüğüm ayrıcalığın hakkını vermek gerekir diye düşündüm. Mesleğe başladıkları yıllardan bu yana hastanecilik konusunda adım adım ilerleyen ve sürekli atılım ve gelişim içinde olan dostlarımız Dr. Eyüp Çetin ve Dr. Seyit Karaca yılların birikimini MEDOVA’da sergileyerek Konya’ya eşsiz güzellikte bir hastane kazandırmışlar.

***

Sevgili doktorlarımız kıymetli dostlar Çetin ve Karaca’yı yürekten kutluyor ve başarılarının artarak devamını diliyorum

 

medova-hastanesi-(7).jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.