1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KONYA'DA MEDAŞ'A TEPKİ
KONYADA MEDAŞA TEPKİ

KONYA'DA MEDAŞ'A TEPKİ

Konya Ticaret Odası Elektrikçiler, Elektrik Malzemesi İmalatı, Toptan ve Perakende Ticareti Meslek Komitesi Başkanı Veli Özbuğday, yaptığı açıkmalada,,,,

A+A-

 

 Konya Ticaret Odası Elektrikçiler, Elektrik Malzemesi İmalatı, Toptan ve Perakende Ticareti Meslek Komitesi Başkanı Veli Özbuğday, yaptığı açıkmalada bazı uygulamalarından dolayı Meram Elektrik Dağıtım AŞ'ye tepki gösterdi.
 
MEDAŞ’ın hiçbir uyarıyı dikkate almadığını ifade eden Özbuğdaycı “Elektrik enerjisi sadece elektrik sektörünü değil, sanayimiz ile birlikte tüm vatandaşlarımızı ilgilendiren önemli bir konudur. Abonelerin mağduriyetlerinin giderilmesi adına bugüne kadar tüm sivil toplum kuruluşları ortak görüş içerisinde sorunlarımızı basın aracığıyla, düzenlenen toplantılarla ve MEDAŞ Genel Müdürü ile yapılan görüşmelerde dile getirdik. Son olarak tüm sektör temsilcilerinin bir arada olduğu Konya Elektrik Sektör Platformu toplantısı düzenleyerek MEDAŞ’ı Enerji Müsadesi ve Abonelik işlemlerinde EPDK Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'ne uymaya davet ettik. Her defasında MEDAŞ yönetiminden sorunların çözümüne ilişkin açıklama gelse de geçen iki yıllık zaman zarfında yanlış uygulamalar da ısrar edildiği görülmektedir. Sorunların çözümü için verilen sürelerin ve vaatlerinin takipçisi olduğumuzun bilinmesini isterim” dedi.
 
MEDAŞ'ı alan özel dağıtım ve perakende satış hizmetleri veren Alarko Holding ve Cengiz Holding iştiraki olan ALCEN AŞ'nin yaklaşık 2 yıldır faaliyet göstermesine rağmen yapısını ve işleyişini henüz tam olarak oturtamadığını ve özelleştirme öncesi dönemi mumla aradıklarını ifade eden Özbuğday “MEDAŞ, bırakın iller arası farklı uygulamaları merkez ilçe işletmeleri arasında bile uygulama birliğini oluşturamamıştır. ALCEN AŞ'nin özelleştirmeyle birlikte MEDAŞ'taki personel sayısını azaltma uygulaması sorunun temelini oluşturmuştur. Mesleki deneyimi olan personellerin görevlerinden ayrılması MEDAŞ'ın hizmetlerinde yetersiz kalmasına yol açmıştır. Durumun yetkililerce bilinmesine rağmen yanlışa devam edilmesi diğer uygulamalarda da yanlışa zorlamaktadır" şeklinde konuştu. MEDAŞ'ın Konya dahil 6 il ile birlikte Türkiye'nin yüzde 10'nundan fazla bir alanda elektrik dağıtımı yaptığını vurgulayan Özbuğday, "Ekonomik ve sosyal kalkınmanın temel girdilerinden biri olan elektrik enerjisinin daha verimli kullanılması ve ülke ekonomisine katkısının artırılması adına özel şirketler tarafından verilmesi gerekmektedir. Fakat MEDAŞ'ın özelleştirilmesi sektör ve vatandaşlar için faydadan çok zarar getirmiştir. Kamu adına hizmet vermek zorunda olan MEDAŞ’ın sektör temsilcilerini dikkate almaya ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin gidermeye yönelik çalışma yapmaya davet ediyoruz" diye konuştu. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.