1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. KONYA'DAN LİSTEYE 7 FİRMA GİRDİ
KONYADAN LİSTEYE 7 FİRMA GİRDİ

KONYA'DAN LİSTEYE 7 FİRMA GİRDİ

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında Konya'dan 7,,,,

A+A-

 

 Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında Konya'dan 7 firmanın bulunmasının Konya için gurur kaynağı olduğunu belirtti. 
     Büyükhelvacıgil, yaptığı yazılı açıklamada, firmaların büyümesinin şehirlerin rekabet gücünü artırdığını, Konya'dan ilk 500'e giren firmaların Konya'nın merkez şehir olma yolunda attığı adımlara önemli katkılarda bulunduğunu belirtti. 
     Türkiye'nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat, 1 trilyon dolar dış ticaret hacmi ve 2 trilyon dolar gayri safi milli hasıla ile dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer almayı hedeflediğini vurgulayan Büyükhelvacıgil, hedeflere ulaşmada özel sektörün lokomotif rol oynadığını dile getirdi. 
     Stratejik bilgiye sahip olamayan firmalar ve toplumların, geleceğe dair sağlam bir öngörüde bulunamayacağına dikkati çeken Büüykhelvacıgil şunları kaydetti: 
     ''Üniversite, sanayi ve devlet iş birliği geliştirilerek, özel sektörün rekabet gücünün artırılması gerekiyor. Türk özel sektörüne imkan verildiği takdirde başaramayacağı iş yoktur. Nitekim 2011 yılının ilk çeyreğinde yakalanan yüzde 11'lik büyüme oranının lokomotifi özel sektördür. İstanbul Sanayi Odası tarafından yürütülen İlk 500 ve İkinci 500 büyük sanayi kuruluşu araştırması Türkiye'nin geleceğine dair bir projeksiyonu ortaya koymaktadır. Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasına Konya'dan 7 firmanın bulunması şehrimiz için bir gurur kaynağı.'' 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.