1. YAZARLAR

  2. Tunahan Uysal

  3. Konyaspor Gerçekleri
Tunahan Uysal

Tunahan Uysal

Konuk-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Konyaspor Gerçekleri

A+A-

KISA SORULAR NET CEVAPLAR.

1-Konyaspor NEDEN şirketleşmiyor veya şirketleştirmek istemiyorlar.?

   Şirketleşirse Rantı paylaşmak bu kadar kolay olmayacak. Dernekte açıkları kapatmak, örtbas etmek  daha kolay, Şirketleşince bu işler bu kadar kolay olmayacak. AÇIK ve NET.

2- İki buçuk milyon nüfuslu Konyamız da, Konyaspor NİÇİN alt yapıya yatırım yapmıyor?

   ALT YAPI üzerinde çok çalışılması  gereken, sabır isteyen bir proje olduğu için, Konyamız da  yönetimler  geleceğe yatırım yapmadılar yapmıyorlar  yapmayacaklar.  Gününü kurtarıp , alkışlanmak istiyorlar. Dolaylı yönlerden Kesesini doldurup,  reklamını yapıp,   Şan, Şöhret, Ün Yapmak isterler. Koltuk Sevdası gelecek yatırımlara engel oluyor.

 3- Konya sporumuza AMATÖR kulüplerden yetişmiş futbolcular NEDEN alınmıyor izlenmiyor?

Konyamızda en az 50 amatör kulüp var. Bunun yanında  Aileleri sömüren 7-15 yaş arası futbol okulları her mahallede 10‘larca var.  (İyi niyetli çalışan istisna olan futbol okullarını tenzih ederim)

    Amatör kulüplerini  yönetenler kendilerince gününü kurtarıp, ufak tefek ek gelir kapısı olan,  zaman geçirme  yeridir.   Orayı takip edecek yönetici, hocamı var ki. Oraya zaman ayırırlarsa Yurt Dışı  gezileri kalır, Sosyal aktiviteleri yarım kalır. Amatör falan kim ki zaman ayıracaklar,  boş ver gitsin.

4- Konyaspor da Alt yapılarda Antrenörler Yıllardır Ahbap Çavuş İlişkisine Dayalı olarak  NEDEN günü   birlik değişiyor.?

    Eğer ki ;   Birilerinin adamıysan, menfaat duygusunu ön planda tutan, karşılıklı çıkarları paylaşabilen  bir antrenörsen çok kolay iş bulabilirsin (Belgeye, vizyona, geçmişe falan gerek yok ). Böyle gelmiş böyle gidiyor.

     Ama unutulmamalı ki;    günün birinde de sorgusuz, sualsiz  işi bulduğun gibide işine son veriyorlar.  

4-Konyaspor Yöneticileri,  NEDEN  Maddi Durumları İyi Olan Ama Futbolu Anlamayan  Şahıslardan Oluşuyor ?

   Bu işler böyle oluyor, Herkes kimle haşır neşirse, kimle ticareti alışverişi varsa, kimle menfaatleri karşılıklı çıkarları oluşuyorsa, yönetimler bu şekilde kuruluyor. Bir iki kişide,  diplomalı olan ( almamış olmayalım diye)  spordan anlayan spor yöneticisi alıyorlar ama onlarda  abilerine uyuyorlar. Beraberce güle oynaya hemhal olup gidiyorlar.

5-Konyamızın Turizmde  Çok büyük gücü varken,  Konyaspor Markasını  NİÇİN Kullanamıyorlar.?

   Markayı  Yükseltebilmek, Yönetebilmek Vizyon meselesidir.   Kulübümüzü yönetenler de ; Vizyonlarını kendi şirketleri için kullanıyorlar.    Konyanın markası olmak için kendi şirketlerine çalıştıkları kadar Konyaspor Kulübü için çalışıyorlar mı sorgulamak gerekiyor.

6-Konyaspor Kongre Üyelerinin Sayısını NEDEN Artırmıyor.? 

   Ne gerek var ki fazla üyeye , Fazla kongre üyesi demek fazla muhalefet demektir. Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.

7-Konyada  Yönetimde bulunan daha önceki Konyaspor sevdalıları  camiadan uzaklaştırılıyor,  Bir daha kulübe yaklaştırılmıyor. Neden Küstürülüyor ?

    Bizim yöneticilerimiz hiçbir zaman ortak noktamız KONYASPORDUR demediler.  Her gelen gidene, her giden gelene kin ve nefret kustu. Bir yönetim çıkıp ta camiayı toplayayım birleştireyim, ele ele birlikte hep beraber KONYASPOR için varız demediler.

   Burada da maalesef  yöneticilerin  menfaatler  çıkarlar   ön plandaydı. RANT, ŞAN, ŞÖHRET,KOLTUK sevdası her zaman ön planda oldu.

 

8-Konyasporun Transferde Başarı Oranı NEDEN Çok Düşük ?

  Kulübümüze her gelen yönetim mutlaka bir scout ekibi kurar. Scout ekipleri  doğru, yanlış ama bir şekilde kuruluyor. Buraya kadar güzel.  Hiçbir yönetim , scout ekibinin izlediği, rapor ettiği ismi hiçbir zaman transfer etmedi dikkate almadı.  Scout ekibine ve yapılan emeklere  yapılan harcamada  havaya ucan para oluyor maalesef.

Sezon başı geliyor. yeni Teknik Direktör, yeni menejerler ve   menejerlerin  iş ortakları yöneticiler, beraberce 15-20 transfer yapılıyor.  Nasreddin hoca merhumun  dediği gibi . Ya tutarsa.

Bu şartlarda Transferde Başarı Oranının Yükselmesini nasıl bekleriz ki.  Paralar Çöpe

9- Konya Yerel Basının yüzde 95 i  Yıllardır, Eleştirilmesi gereken konularda korkak olup, yorumsuz kalıp, gerçekleri yazmaktan NEDEN kaçıyorlar veya Korkuyorlar  ?

  Konya küçük bir şehir. Herkes birbirini biliyor tanıyor. Orası onların ekmek teknesi. En ufak eleştiride arkasında destek olacak birilerini olmayacağını biliyorlar.  Karşısındaki olan  yönetimler ise maddi manada Konya nın güçlü şahıs ve karakterleri.  Yazarsa, Konuşursa işine son verileceğini biliyorlar. Etliye sütlüye karışmıyorlar.  Yıkama Yağlamaya devam.

Bu yazılanlara çok ekleyeceğimiz soru cevap var bunu biliyorum.   

Anadolu HÜKÜMDARI  olmak için bu  gerçekleri görüp; Konya olarak, Konyaspor Kulübü Olarak,  Yönetimler Olarak, Taraftarlar olarak Özeleştiri yapıp kendimize çeki düzen vermeliyiz. Gerçeklerle yüzleşmemiz gerekiyor.  Konya olarak hepimiz üzerimize düşen payı alalım. Gelebilecek felaketlerden takımızı kurtaralım.

Plansız, Programsız, Sistemsiz , Projesiz Yönetilen Kulüpler Yerinde Saymaya,  Yok Olmaya , Batmaya Mahkumdurlar.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar