1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. Konya’ya Metro
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Konya’ya Metro

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya mitinginde önemli açıklamalar yaptı. Konya Metrosuna dair son zamanlarda ‘Yapımı iptal edilecek’ şeklinde söylentiler artmıştı ki, Erdoğan Konya programında bu söylentileri boşa çıkardı; “Konya metrosunun yapımına başlıyoruz. İlk etabın ihalesini Eylül ayında gerçekleştiriyoruz. Metro, Konya’nın bugününden ziyade geleceğine yapılan bir yatırımdır” diyen Cumhurbaşkanı, “Bugün Konya şehircilik bakımından ülkemizin örnek yerlerinden biriyse, bunu ayrım yapmadan, yarım asır önce şehrin geleceğine yapılan yatırımlara borçludur” şeklindeki sözleriyle kentin son 50 yılına damga vuran idarecileri taltif etti.

İSTANBUL’U SEL GÖTÜRÜYOR

BAŞKAN ORTADA YOK

Belediyeciliğin tam manasıyla bir gönül işi olduğuna vurgu yapan Erdoğan, sözü İstanbul’a getirip eleştirilerini peş peşe sıraladı:

“Belediyeleri kazanmayı sadece bir siyasi proje olarak görenlerin, seçimlerin ardından ne hale düştüklerini hep birlikte izliyoruz. Seçim kampanyası boyunca CHP’li belediye başkan adayları ve genel başkanları her konuda atıp tuttular. Ulaşımdan süte, servisten internette her şeyi bedava yapmaktan, belediyelerden ve iştiraklerinden hiçbir işçi çıkartmayacaklarına dair vermedik söz bırakmadılar. Sonra ne oldu? Şu anda işçi çıkarıyorlar.”

Erdoğan’ın bu ifadelerin ardından “Tabii ki bütün bu olaylar karşısında bizim de yapacaklarımız var” şeklindeki sözleri hükümetin, bilhassa işçi kıyımına karşı tedbir alacağının işareti olsa gerektir.

RİYAKARLIK, DÜZENBAZLIK

Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara Belediye Başkanlarına dair de önemli eleştirisi vardı: “İstanbul’u sel götürüyor, Başkan ortada yok. Ankara’da kimsesiz çocuklar sokağa atılıyor, Başkandan ses yok. Antalya’da, Mersin’de, Adana’da yaşanan rezaletleri en iyi oralarda yaşayan kardeşlerim biliyor. İzmir’de, Aydın’da, Muğla’da ve daha pek çok yerde olup bitenleri anlatmıyorum. Evet, karşımızda hiçbir konuda verdiği sözün arkasında duramayan, birkaç ay içerisinde her tarafı lime lime dökülen bir parti ve ekibi bulunuyor.Demek ki seçim döneminde bir tiyatro oynamışlar. 15 Temmuz gecesi yaşananlara FETÖ ağzıyla tiyatro diyenler asıl tiyatroyu seçim meydanlarında kendileri sergilemişler.Bunun adı alenen sahtekârlıktır, riyakârlıktır, düzenbazlıktır.”

TERÖRE DESTEK

VERENLERLE EL ELE

Erdoğan, İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretine de sözlerinde bir pasaj açtı: “Mesela bölücü örgütün güdümündeki partiye verdikleri ve kamuoyundan gizlemek için köşe bucak kaçırdıkları sözleri harfiyen yerine getiriyorlar. İstanbul Belediye Başkanı Diyarbakır’a gitti de kimlerle neyi konuştu? Bakıyorsunuz teröre bulaşmış olanlarla maalesef el ele, dirsek temasında. Ve ne diyor, biz sizlerle beraberiz, diyor. Her fırsatta bir araya gelip, kazandıkları şehirleri, özellikle de İstanbul’u nasıl birlikte yönetebileceklerinin hesabını yapıyorlar. Hatta bununla da kalmayıp bölücü terör örgütüyle ilişkileri yüzünden görevden alınan belediye başkanlarının yanına koşup onlara destek veriyorlar.”

CUMHUR İTTİFAKI

Erdoğan sözlerinin sonunda AK Parti’nin ve bünyesindeki herkesin; büyük ve güçlü Türkiye davasını hedefine ulaştırmak gibi öncelikli vazifesi olduğuna işaret ederek Cumhur ittifakına vurgu yaptı: “Biz kimin ne yaptığına, ne dediğine değil kendimizin ne yaptığına, nereye gittiğine bakacağız. Biz 15 Temmuz’dan beri Cumhur İttifakı içinde birlikte hareket ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi ve diğer partilerle tarihi bir mücadele veriyoruz. Önümüzde 4 yıllık kesintisiz bir süre var. İyi bir planlamayla ve sıkı bir çalışmayla 2023 yılında Türkiye’yi iftiharla anlatabileceğimiz bir yere getirebiliriz.”

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.