1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. Konya’ya Yakışan
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Konya’ya Yakışan

A+A-
3 gün sonra bir genel seçime daha gidiyoruz. Herkes nereye oy vereceğini hemen hemen kesinleştirmek üzere… Bana göre Konyalı; oy verirken 2 kere düşünmek zorunda… Ya ‘Başbakan benim hemşerim olduğuna göre’ diyerek oy verecek veya ideolojisinin peşine takılıp eski verdiği yere devam edecek. Yaklaşık 100 yıllık Cumhuriyet döneminde Allah Konya’mıza kendi içimizden bir Başbakan bahşetti. Toroslardan adam gibi bir Başbakan… Başımızı yere eğdirmeyecek bir kardeşimiz… Konyalı bunun kadrini kıymetini bilmelidir. Herkes tarafından 1 Kasım seçimlerinde Konya kendi evladına yüzde 90’larda destek vermesi beklerken az da olsa oylarındaki düşme hayal kırıklığı yaratmıştır. Arkadaşlarla bunun sebeplerini araştırırken arkadaşımın biri “Seçim günü tüketilen etliekmek adedinde artma olsa gerek” dedi… Sahi… Konyalı ne istiyor da kendi evladına bir oyunu çok görüyor. Diğer parti genel başkanları Başbakanlığı Davutoğlu’ndan daha mı iyi yaparlar? Önceki hükümetler zamanında Konya yatırımlar bakımından çok iyiydi de Davutoğlu daha iyisini yapamadı mı? Yoksa bizi adam yerine koyup milli maçların bile artık Konya’ya gelmesi bazılarımızı tedirgin mi etti?
***
Konyalı bir başbakandan ne bekliyordu da Davutoğlu’nda bunu bulamayıp diğer partilere oy verme gereği duyuyor? Diğer şehirler kendilerine bir bakanlığın verileceği vaat edilse inanın neler vermezlerdi… Konya’nın Başbakanlığı garanti olmasına rağmen hâlâ armudun sapı, üzümün çöpü gibi ucuz propagandalara kurban gitmesini anlayamıyorum. Kardeşim senin kulağına bunları üfürenler gerçekten neyi amaçlıyorlar? Paralel yapının elemanı da kendilerinin üzerindeki baskıyı azaltmak için senin oyunu kendi kötü emellerine kurban mı ediyor? Yoksa PKK veya benzeri şer güçlerle azimli bir mücadele yapılmasını istemeyenler mi sana engel oluyor? Veya zenginler kulübü dediğimiz TÜSİAD ve onun medya destekçisi Aydın Doğan’ın üfürüğü mü seni efsunladı? Nedir beklediğin? Veya neyi bulamadın Davutoğlu’nda?
***
Bir Konyalı olarak Konya’dan çıkacak bir Başbakan’a kayıtsız şartsız destek verilmesi gerektiğine inanıyorum. Diğerlerinin gökteki ayı ve yıldızı bana bağışlamaları beni bu davranışımdan alıkoyamaz. Hele hele Türkiye’deki oyları yüzde 2’leri geçmeyeceği kesin olan parti mensubu kardeşlerimin şer güçlere karşı Başbakanımızın elini güçlendirmek adına Davutoğlu’na oy vermelerinin şart olduğunu düşünüyorum. Bu vazifeyi içten ve dıştan bu vatana zarar vermek isteyen şeytanları taşlamak gibi görüyorum. Milliyetçi kardeşlerimin oy verirken hisleriyle değil, PKK belasından bir an evvel kurtulmak için akıllarıyla hareket edeceklerine inanıyorum. Sonuç; bu seçim ülkenin istikrarı, dış güçlerin hareket alanlarının daraltılması, PKK’dan kurtuluş, Yahudi, ABD ve AB’ye gözdağı vermek gibi birçok hayırlara vesile olabileceği gibi, Pensilvanya’nın nifaklarının mayalanması, Yahudi’nin Mescidi Aksa’daki zulümlerine devam kararı, istikrarsızlıktan doğacak ekonomik geri gitmeler, sosyal çalkantılar gibi birçok şerlere de gebedir. Şimdi kenetlenme zamanıdır. Konyalı hemşerimiz Davutoğlu kardeşimizin işini kolaylaştırmak açısından yardımımız gerekiyor. Haydin görev başına… Allah’a emanet olun…
 
 
    
 
       
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.