Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Konya’yız Biz

A+A-

Salı günü AK Parti’ye konuk olduk, Cumhur İttifakının belediye başkan adayları projelerini anlattı, dinledik. Konya adına moral bulduk. Büyükşehir belediye başkan adayı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu İlçesine yaptıkları ile kendisi ispatlamış bir aday ve Selçuklu’da yaşamayı tercih eden birisi olarak “ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz” sözüne yakışan birisi olduğunu görüyorum. Yıllarca birlikte çalıştığı Ahmet Pekyatırmacı’nın Selçuklu ilçesi için aynı çizgiyi devam ettireceğin, düşünüyorum. Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş ve Karatay Belediye Başkan Adayı Hasan Kılca yeni isimler olsalar da İl Başkanı Hasan Angı’nın ifadesi ile “Konya’da 15 yılı bulan belediyecilik tecrübesi ve belediyelerin koordinasyon içinde çalışması ile iyi bir ekip çalışması sergilemelerini” bekliyorum.

*

Toplantıda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’nın “31 Mart seçimlerinin sadece yerel seçim olmaktan çıktı, beka konusu iyi anlaşılmalı ve anlatılmalı. Bu vatan bize emanet, hepimize emanet” demesi dikkatimi çekti… Katılıyorum, “hepimiz” deyince parti veya görüş ayrımı olmadan, vatan, milletin tamamına emanettir. Millet siyasi görüş ayrılıkları içinde olsa da vatan söz konusu ise millet birdir, birlik içinde olmalıdır ve bu birlik ortak paydalar üzerinden güçlendirilmelidir.

*

BİZ AYRANCILIYIZ, Konya’da durum böyleyken bir de memleketime değinmek istiyorum. Cumhur İttifakı’na dahil olmayan ilçelerden birisi Ayrancı, seçimde çekişen üç aday var; halen belediye başkanı olan Yüksel Büyükkarcı MHP’den aday. Ayrancı’ya getirdiği hizmetleri tamamlamak ve yenileri ile taçlandırmak için yeniden aday… AK Parti’nin adayı olan Yavuz Candan, Ayrancı’dan dışarıya göçü önlemek için tedbirler alacağım diyor, CHP adayı Ramazan Delice halk ile birlikte ve gençleri merkeze alarak bir belediyecilik yapacağım diyor. Hangi parti olursa olsun hizmet Ayrancı’ya gelecek.

*

Bize düşen, siyasi görüş ve particilik ile ayrışmak, kavga etmek değil demokrasiye, erdemli insana yakışan bir şekilde rekabet etmektir. Rekabet kaliteyi artırır, hizmeti artırır.

*

Bununlar birlikte, Ayrancı’nın yetiştirdiği değerlerden birisi de parti gözetmeksizin İstanbul Maltepe’de Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Adayı Mustafa Öcal… Milletin bağımsızlığını bireyin bağımsız olabilmesine bağlı olduğunu gösteren bir erdem ile çalışıyor. Particilik yapmıyor, yapmayacağına da eminim.

*

Kazanan Türkiye olsun, farklı görüşler milleti güçlendirir ama kavga ile değil rekabet ile…

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.