1. YAZARLAR

  2. Naciye Görpe

  3. Korona! Korun Ha!
Naciye Görpe

Naciye Görpe

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Korona! Korun Ha!

A+A-

Dünya üzerinde insanların hayatını olumsuz etkileyen covid-19 bizi nasıl bir duruma düşürebilir? Fikri olan var mı? Siz okuyucularıma yaşadığım tecrübe ile ne kadar zor bir durumda olduğumuzu aktarmak istiyorum, umarım dikkate alıp ne kadar büyük bir süreç olduğunu algılayabiliriz. Bana bir şey olmaz! Gelecekse ölüm senden gelsin! Böyle mi düşünüyorsunuz? Sana bir şey olur bundan emin ol ve ölüm sevdiğinden gelse bile sevdiğin sana gelmiyor... Yakınımda bir arkadaşımın sonucu pozitif olduğu için gittiğim hastanede sonucum negatif olmasına rağmen akciğerimde olan kronik rahatsızlığım için 4 günlük hastane ve 14 günlük ev karantinası döneminde yaşadıklarımı anlatmak için gerçekten tam sayfaya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Fakat yazacağımı özetle anlatabileceğimi düşünüyorum.

***

Sağlık çalışanlarının yaşadıklarına şahit olmak hastane sürecinde tek oda içerisinde tek başına ne olacağını bilemediğin boş zamanları yaşamak, inanın öyle kolay değil. Bu durumu yaşamadan önce nefes almanın değerini bu kadar bilmiyordum.  Nefesi daralmış hastanın sesini duyduğum ana kadar. Çok zor olmamalı maskesiz havasız kalıp sıkılmak, nefes alamadan tek başına acı çekmek mi istersin maskeli bir süreç mi daha kolay?

***

Sağlık Bakanlığı’nın bu kadar titiz davrandığını tahmin etmiyordum açıkçası, sürekli telefon ile sağlık durumu kontrolü yapılıyor ve psikolojik gerçekten moral vermek adına sağlık çalışanları ciddi çaba harcıyor. Normalleşmek maskesiz gezmek anlamına gelmiyor.

Maske ve sosyal mesafe gerçeğini kabullenmezsek mesafe koymak zorunda kalacağın bir psikoloji ve birçok insan olacak. Bir sonra ki yazımda size ayrıntıları aktaracağım,

siz okuyucularımla buluşabilmek istiyorum o yüzden lütfen koronadan korun. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar