1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Korona Küresel Aklın Deneyi
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Korona Küresel Aklın Deneyi

A+A-

Küresel aklın bize yön verme deneyine yenik düştük. Normal seyriyle, yani mutasyona uğratılmadan önceki halinden bahis ediyorum, bana göre bilinçli yapılmış bir mutasyondur.

Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur. Nadir durumlarda, bilim insanlarının zoonotik olarak adlandırdığı durumdur, yani hayvanlardan insanlara bulaşabilirler.

Bu kanıya nasıl vardığımı da açıklayayım,

Coronavirus’lar (Cov), soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS – CoV) ve Ağır Akut Solunum Sendromu (SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara neden olan bir virüs ailesidir. Yapılan kapsamlı araştırmalar sonucunda, SARS-CoV’un misk kedilerinden, MERS-CoV’un ise tek hörgüçlü develerden insanlara bulaştığı ortaya çıkmıştır. Henüz insanlara bulaşmamış olan ancak hayvanlarda saptanan birçok coronavirüs (koronavirüs) mevcuttur. Bu demek oluyor ki birileri eliyle bu virüs mutasyonu gerçekleştirilmiş olup, amaç dünya geneli bir kaos yaratarak insanları evlerine kapatmaktır.

Küresel akıl diye adlandırdığım mekanizma, insanları kontrol etme denemeleri yapmakta ve görünen o ki başarılı olmaktadır.

Dijital dünyaya entegrasyon için sosyal bir deney olarak planmış olan bu virüs bizde de etkili  olmuştur. Cumhurbaşkanlığı makamından yapılan açıklamalarla anlıyoruz ki okullarda ilerleyen dönemlerde uzaktan eğitim dediğimiz dijital eğitim devri başlıyor bu virüsün yayılmasını önleme amaçlı.

Bizim TVler ise olayın önce tıbbi yönünü anlattı. Tıpçılar çıktı virüs yarasadan çıktı dediler. Virüsün yayılma şekli ve önlemlerden bahsettiler.

Hepsi bu mu?

Bu kadar basite mi alınmalıydı, kaosun düğmesine basılmadı mı yani,

Benim kanaatim dünyayı ekonomik, ticari, siyasi, sosyolojik ve teknolojik olarak etkileyen bir konuya bu kadar sığ bakılmaz… Bundan sonra tüm dünya ülkelerini aynı anda ilgilendiren, etkisi altına alan olaylar yaşayacağız bunun ilk adımını bu virüsle denediler.

ABD, Rusya, Çin, Fransa, İngiltere gibi devletler dünyanın farklı coğrafyalarında “maden, petrol, doğalgaz” hammadde sömürüsü, ticaretleri için askeri ve siyasi mücadele ediyor. Küresel akıl diye isimlendirdiğim oluşum ise bu saydığım tüm ulus devletlerin üzerinde, dünya çapında.

Ulus devletlerin hemen hemen hepsi borçlu, kendi içlerinde iktidar/muhalefet kakışmasının dışında, herhangi bir ulus devlet tüm dünyayı değiştirme, dönüştürme iddiasında da değil. Bu nedenle dünya çapında bir eylem/olay var ise arkasında  küresel akıl var.

Küresel akıl, tüm dünya devletlerine ve insanına yönelik operasyonlar yapıyor. İnsan fıtratını değiştirme, devletlerin yönetim şeklini değiştirme, insanın yaşam şeklini değiştirme, sosyoloji ve psikolojiyi yönetme işini yapıyorlar.

Peki bu saydıklarımı nasıl yaparlar?

Yoksa ben komplocuların Konya temsilcisiyim. Tabi ki de hayır ben gözlemlediklerimi yorumluyor ve fırsat buldukça sizlere aktarıyorum. Bundan önceki yazdığım yazılarda zararlı  tarikatlardan oldukça sık bahsetmiştim şimdi ağa babalarını nereden beslendiklerini anlatıyorum.

Rahmetli Oktay Sinanoğlu ile yaptığım sohbetleri hatırlıyor ve ne kadar haklı olduğunu yaşadıkça görüyorum.

Yarın devam edeceğiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.