1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Korona ve Dijital Çağ
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Korona ve Dijital Çağ

A+A-

Korona virüse karşı madde, madde, dünyanın şu anki tedbirleriyle nereye doğru sürüklendiğimizi aktarayım. Çin’de kağıt paralarla virüs bulaşacağı açıklaması yapıldı. Dünya Sağlık Örgütü “Temsassız ödeme sistemleri” kullanılmasını tavsiye etti. Yani önce elektronik para arkasından kripto para sürecine insanları yölendiriyor. Dijital dünyada nakit para geçmez. Adım adım nakitsiz bir dünyaya hoş geldiniz'.

Çin’de vatandaşların “Bigdata” verileri ile bir “Dijital Kast Sistemi” geliştirildi. Kırmızı, yeşil, sarı ile vatandaşlar kodlandı. Sokaktaki yüz tanıma sisteminde kırmızı olanlar anında karantinaya çekildi.

Soru: İstenmeyen kişilerin saf dışı bırakılması mümkün olur mu? Cevabını siz verin'.

Korona virüs yüzde 81 oranında 60 yaş üstünü öldürüyor. Aşağıdan gelen “dijital nesil” ile Dede/Nine”lerin bağını kesecek bir öncü deney mi? Genelde babalar çok meşguldür, emekli olmuş dedeler/nineler torunlarla ilgilenir. Dede/Nine demek, tarih/din/kültür vs demektir. Dede ve nineler topyekün yok edildiğinde neler olacak siz düşünün.''

Yayınlanmış bir haber: Çin’de robotların çalıştığı lokantalar açık. Robotlar teslimat yapıyor. Robotlar hastaneleri temizliyor. 4.Sanayi Devrimi otonom üretimledir. Yani Robotlarla. Yani Korona virüs bize robotların ne kadar önemli/yararlı olduğunu gösteriyor.''

Hong-Kong’da okullar Korona virüs nedeniyle tatil edildi ve “Online Eğitim”e geçildi. Dijital dünyada eğitim “online”dir. Fiziki eğitim olmayacak. Online eğitimin önemini bize virüsle anlatıyorlar. İran’da da okullar tatil edildi. Eğitimciler “online eğitim”e önem verecekler bu bizde de alınan önlemler açıklaması ile böyle yapılacağı söylendi.''

Korona virüs ile 5G arasında bir bağ olduğunu düşünüyorum.  Virüsün ilk çıktığı yer Wuhan 5G için önemli bir şehir. Dijital dünyannın zemini 5G’dir. Hoş geldin dijital dünya.

Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarını izleyin. Adım adım “Dijital araçlara” yönlendirme görüyoruz/göreceğiz. DSÖ başkanlığında dünya hükümetlerinin yetkilileri toplanacak ve onlara ne yapmaları gerektikleri anlatılacak. Virüsün tüm kıtalarda 150 civarında ülkeye yayılacağı ön görülüyor.

Dünyada şu anda derialtına “Biyometri Çip” taktıran yaklaşık 150 bin kişi olduğu varsayılıyor. Normalde insan hacklanebilirim korkusu ile biyometrik çip taktırmaz. Ama virüsten ölüm korkusu olur ve biyometrik çip bunu engelliyor denirse taktırır mı? Siz taktırır mısınız bi düşünün. Bana göre grip olmamak için her sene aşı yaptıran herkes taktırır e can tatlı nede olsa, bunlarda bizi canımızdan vuruyorlar.

Koronavirüs sürecinin sonunda Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünyaya her türlü mikro organizmalardan vücudu koruyan, uyaran bir “Biyometrik Çip” geliştirildi açıklaması yapabilir. Bu öngörüm gerçekleştiğinde ise, sonuç: Dijital dünyanın hacklenebilir insanı hoşgeldin.

Bu arada yakında Avrupa’da marketler boşalır, gıda stoğu başlar. Gıda fiyatları, temizlik malzemeleri fiyatları ve alternatif sağlık bitkileri (zencefil, sarımsak, nane vs) yükselir. 1.2. Dünya savaşı deneyimi ve daha bilinçli olan Avrupa insanı önlemini alır. Ülkemizde yapılan açıklamalardan sonra kolonya fiyatı bile bir anda yüzde bin arttı.

Bu saatten sonra ulus devletlerin savaşı, hedef ülkeye askeri, istihbari, siber, vekalet örgütler üzerinden olur. Nükleer savaş bile olur. Ama küresel akıl dünya tahrip olmasın diye nükleer savaş istemez diye düşünüyorum. Onun yerine dünya tahrip olmasın ama virüs ile insan tahrip olsun.''

Daha yolun çok başındayız, Lakin görünen köy kılavuz istemez diye bir atasözümüz var. Yaşayalım görelim.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.