1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KTO Karatay’dan büyük hedef
KTO Karatay’dan büyük hedef

KTO Karatay’dan büyük hedef

Öztürk, “Karatay Medresesi’nin 800. yılı olan 2051 yılında KTO Karatay Üniversitesi’nin dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

A+A-

   

Mehmet Ali Eskipostalcı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi yöneticileri kurulduğu günden bu yana geçen süreci değerlendirmek üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. Üniversitede gerçekleştirilen basın toplantısına KTO Başkanı ve KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, mütevelli heyeti üyeleri ve gazeteciler katıldı. Toplantıda konuşan Öztürk, 10 yıl önce kurulan üniversitelerinin bölgenin ve ülkenin parlayan yıldızı olduğunu vurguladı. KTO Karatay Üniversitesi’nin Konya’ya değer katmaya devam ettiğini ifade eden Öztürk, “Üniversitemizde 400 akademisyen ve 300’ün üzerinde idari personel bulunuyor. KTO Karatay Üniversitesi; 39 ön lisans ve lisans programı, 28 lisansüstü programı, 8 bin 500’e ulaşan öğrenci sayısı, 6 fakülte, 3 enstitü, 2 yüksekokul ve 3 meslek yüksekokulu ile eğitimde öncü üniversite olma hedefine gün geçtikçe daha da yaklaşmakta. 2018 yılı mart ayında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkıları ile 16 bin 98 metrekarelik KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi TOBB Binası’nın açılışını gerçekleştirdik. C Blok olarak nitelendirdiğimiz iktisadi ve idari bilimler fakültesi,sosyal ve beşeri bilimler fakültesi ile yabancı diller yüksekokulunun yer aldığı 13 bin 121metrekarelik eğitim binamızı da üniversitemize kazandırdık” dedi.

Akıllı teknolojiler merkezi

  1. etap inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla kampus alanında kütüphane ve spor tesisleri inşaatlarına başlayacaklarını hatırlatan Öztürk, mühendislik fakültesi, akıllı teknolojiler merkezi,kütüphane, konferans salonu, kapalı spor salonu, açık spor alanları, kapalı yüzme havuzu, tıp fakültesi ve hastanesi, diş hekimliği fakültesi, kreş binası ve sosyal alanları ile KTO Karatay Üniversitesi’nin, Türkiye’nin en güzel kampüs alanlarından birine sahip olacağını vurguladı. Öztürk, “Konya’da, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla gerçekleştirilen 5 milyon Avroluk KTO Karatay Üniversitesi Akıllı Teknolojiler Merkezi’ni hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Karatay Medresesi vurgusu

‘KTO Karatay Üniversitesi; akademik ve bilimsel anlamda şehrimiz ve ülkemizin hedeflerine katkı sağlamaya çalışıyor’ diyen Öztürk, “Türkiye’de adalet sarayına en yakın konumda yer alan hukuk fakültemiz, öğrencilerimize modern amfilerde ders görme, duruşma salonu uygulamaları ile pratik yapma imkânı sağlıyor.Teknoloji transfer ofisimiz tarafından takip edilen ‘Tıp Fakültesi Merkez Araştırma Laboratuvarı’Projesi, MEVKA tarafından desteklenmeye hak kazandı.  Böylece toplam 750 bin lira bütçeli bu proje ile laboratuvar imkânlarımızı daha da güçlendireceğiz.Türkiye’de lisans düzeyinde ilk kezüniversitemizde açılan enerji yönetimi ve İslam ekonomisi ve finans bölümlerimizle, ülkemizin bu alanlarda ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman sorununu çözmek istiyoruz.Karatay Medresesi’nin 800. yılı olan 2051 yılında KTO Karatay Üniversitesi’nin yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olacağına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 kto-karatayda-hedef-dunya-universiteleri-arasina-girmek-(2).jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.