1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KTO Karatay’dan nitelikli eğitim
KTO Karatay’dan nitelikli eğitim

KTO Karatay’dan nitelikli eğitim

KTO Karatay’da öğrenciler için nitelikli eğitim sürüyor

A+A-

Hedefi daima toplumun, kurumların ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek olan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, yönetim bilimleri alanında da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi aracılığı ile çeşitli bölümlerde aynı hedefe hizmet ederek eğitime yön veriyor.

 Kübra Erben

KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, bölümlerinin tamamında, eğitim aldığı alandaki sorunlara çözüm üretebilme yeteneği gelişmiş, alanında rekabet edebilecek bilgi ve donanıma sahip, millî ve manevi değerlere önem veren,liderlik vasıflarına sahip, yenilikçi bireylerin, nitelikli yöneticiler olarak iktisadi ve idari bilimler alanında iş hayatına katılımını sağlamayı amaçlıyor.

Sorunları çözen

KTO Karatay Üniversitesindeki 6 fakülteden biri olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi alanında uzman, çeşitli akademik çalışmalarda deneyim kazanmış, önemli projelerin yürütücüsü olan eğitim kadrosu ile geleceğin yöneticilerini yetiştiriyor.

KTO Karatay Üniversitesinde öğrenciler iki diplomayla mezun olabiliyor. Örneğin İşletme alanında öğrenim gören bir öğrenci İslam Ekonomisi ve Finans, Enerji Yönetimi, Tarih, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Psikoloji, Endüstri Mühendisliği gibi çeşitli bölümlerde çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olabiliyor. Böylece iki farklı disiplinde elde etmiş olduğu bilgi birikimi ile işte aranan ve iş kuran bir mezun olarak profesyonel iş hayatına atılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.