1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KTO Karatay’dan yenilikler
KTO Karatay’dan yenilikler

KTO Karatay’dan yenilikler

KTO Karatay’dan yenilikler

A+A-

KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Temel Arabuluculuk, İş Hukuku özel uzmanlık alanı, Ticaret Hukuku ve Tüketici Hukuku eğitimlerinin ardından “Enerji ve Maden Hukuku” özel uzmanlık alanı konusunda da akredite olmaya hak kazanan Konya’daki ilk üniversite oldu.

Türkiye’de 2018 yılında Hukuki Uyuşmazlıklarda Temel Arabuluculuk, 2019 yılında İş Hukuku Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk ve son olarak 2020 yılında da Hukuki Uyuşmazlıklarda Dava Şartı Arabuluculuk sisteminin genişlemesi, arabuluculuğun geliştirilmesi amacıyla uyuşmazlıkların türüne göre uzmanlık alanlarının belirlenmesi ihtiyacını doğurmuştur. Ülkemizde arabuluculuk sisteminin yaygınlaşması neticesinde bu alanda nitelikli eğitimler düzenleyen KARSEM, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku ve Enerji ve Maden Hukuku alanlarında da yetkilendirildi.

KTO Karatay Üniversitesi’nin Enerji ve Maden Hukuku uzmanlık alanına ilişkin yaptığı başvuru, yapılacak eğitimin amacına ulaşacağı, eğitim kuruluşunda eğitim faaliyetinin devamlılığının sağlanacağı değerlendirilerek, Bakanlık tarafından onaylandı. KTO Karatay Üniversitesi; Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Enerji ve Maden Hukukunda özel uzmanlık alanlarında eğitim iznini alarak online eğitimlere başlamak için gerekli çalışmaları tamamladı.

Özel uzmanlık alanlarında aldıkları eğitimlerin sonunda, arabulucular ilgili alanlarda Adalet Bakanlığı yetkisi ile taraflara arabuluculuk hizmetleri verebilecekler. Eğitimler hakkında detaylı bilgiye KARSEM web sitesinden (www.karsem.com.tr) ulaşılabilmektedir. (Konya’nın Sesi)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.