1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KTÜN’den sıralama başarısı
KTÜN’den sıralama başarısı

KTÜN’den sıralama başarısı

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Mühendislik ve Doğa Bilimler Fakültesi, URAP sıralamasında Türkiye’de Mühendislik eğitimi veren üniversiteler arasında 10. sırada yer aldı.

A+A-

Hayriye Eroğlu

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Mühendislik ve Doğa Bilimler Fakültesi, URAP sıralamasında Türkiye’de Mühendislik eğitimi veren üniversiteler arasında 10. sırada yer alırken,  son 3 yılda uluslararası saygınlığı olan SCI, SCI-E, SSCI ve AHCI, indekslerine giren dergilerde 928 yayın ile Türkiye’deki mühendislik fakültelerinin yayın ortalamasının 3 kat arttırarak yürütülen bilimsel çalışmalarla Türkiye’nin önde gelen Mühendislik Fakülteleri arasında üst sıralarda yer almayı başardı.

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, “Üniversitemiz, özellikle alanında uzman akademik kadrosu, nitelikli lisans ve lisansüstü öğrencileriyle ülkemizin kalkınmasını destekleyecek alt yapıya sahiptir. Anadolu’nun sanayi merkezi haline gelen Konya’da önemli bir misyon üstlenen üniversitemiz, günümüz dünyasında, bilgiyi üreten ve ürettiği bilgiyi teknolojik ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde ürüne dönüştüren yüksek teknoloji üssü haline gelmesine katkıda bulunacak nitelikli araştırmalar yapılması ve bu araştırmalarla elde edilen bilginin sanayide uygulamaya koyulmasını sağlamak yönünde kendine önemli hedefler koymuştur. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemiz de bu anlamda öncü olabilecek bir fakültedir. Kendini sürekli yenileyen, çağı yakalayan ve çağın ihtiyaçlarına yönelik güncel bilimsel çalışmalar yürüten Mühendislik ve Doğa Bilimler Fakültemiz, gerek Konya’mız gerekse ülkemiz için katma değere dönüşecek bilimsel çalışmalarla katkı sağlamaya devam edecektir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.