1. YAZARLAR

  2. Turan Aydın

  3. Küresel Fısk Düzeni ve Şımaran Fasıklar-2
Turan Aydın

Turan Aydın

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Küresel Fısk Düzeni ve Şımaran Fasıklar-2

A+A-

Fısk ve fasıklık konusunda yazılmış hikmetli ve ilmi bir makale olması, bu konunun fert olarak muhatabı mıyız değil miyiz? Âcizane önemine binaen aşağıya alıntıladığım yazının ikinci kısmının okunmasını arzu ediyorum. Buyurun okuyalım.

***

İsmail Hakkı Akkiraz

Bismillahirrahmanirrahim;

2-Dinin emirlerini hafife almak ve ahlaksızlık: Dinin toplum ve kamusal alanda zayıflatılması, ahlaksızlığın yaygınlaştırılması, bozguncu fasıkların üzerinde çalıştığı bir başka konudur. Bu başlık altında çalışılan konular şunlardır. A-Yalan haber yaymak, hakkı batıla karıştırıp gizlemek: Bununla geçekler gizleniyor, toplumun yalana kulak vermesi sağlanıyor. B-Besmelesiz kesilen hayvanların etini yemek: Bununla toplumun gıda güvenliği ortadan kaldırılıyor, maneviyatı zayıflatılıyor. Fasık; “üzümünü ye, bağını sorma” diyerek, toplumu haram lokmaya yönlendiriyor. C-Zulüm: Adaletten sapmak, milletin malını gasp etmek, siyasi ihtiraslar sebebiyle hürriyetleri kısıtlamak, adil düzeni terk etmek fasıkların en sevdiği şeylerdir. D-Servet ile şımarmak: Fasıkların “bunu ben kazandım” diye övündükleri servetleri onları şımarıklığa götürür, hak hukuk tanımaz olurlar. E-Eşcinsellik: Fasıkların, milletlerin aile yapısını yıkmak, nesil emniyetini ortadan kaldırmak için kullandığı sapkın bir araçtır. F-Çirkin söz; sövmek ve ayıplamak: Konuşurken küfretmek, çirkin söz söylemek, başkasını ayıplamak fasıklıktır. G-Faiz: Bu en büyük fısktır ve Allah ve Resulüne açılmış bir savaştır. Faiz; “küresel fısk düzeninin” zulüm ve tahakküm aracıdır. E-İçki ve kumar: Şeytan işi pislik işlerdir. Fasıklar, içki ve kumar ile toplumların arasına kin ve nefret tohumu ekerler. Günümüz dünyasında bunlar alenen işleniyor, fert ve toplumlar ilahi gazaba, bela ve musibetlere açık hale gelmiş oluyorlar.

Azap ve helak

Fert ve toplumun başına gelen ne varsa, kendi elleriyle yaptıkları yüzündendir. Fısk, ister imanda, isterse amelde olsun fert ve toplumu, helak olmaya, azap görmeye götürür. Faizi alıp veren, düzenini yürüten ister kâfir olsun ister Müslüman, herkes bu suça karşı Allah’ın vereceği cezada eşittir. Burada bir kayırma olmaz. Dünyada ve İslam dünyasında fısk olarak tanımlanan ne varsa hepsi alenen işleniyor. Hak ve adalet, hiçbir alanda gözetilmiyor. Kötülükler ile mücadele etmesi gereken Müslümanlar, fasıklarla işbirliği yaparak günahlarına ortak oluyorlar. Bir de buna Cuma farzını engelleme günahı eklendi. İslam’ın benimsediği esaslara göre değil Dünya Sağlık Örgütü’nün fetvasına göre camiler ve bütün ibadethaneler kapatıldı. Fetvalar ile faize yol verilirken, yanlış kıyaslar ile Cuma farzının yolu kesildi. Doğal hukukumuzda bütün ibadethanelerin dokunulmazlığı vardır. Camiler, taşıdıkları manevi iklim sebebiyle mikrop ve virüslerden korunmanın en önemli aracı ve manevi bağışıklığımızı güçlendiren aksiyon mekânlarıdır. Faize, içkiye kumara, haksız vergi ve cezalara devam, Cuma farzına ara vermek. Şaşılacak şey. Yaklaşık 8 haftadır Müslüman bir ülkede Cuma namazı kılınmıyor, kimsenin umurunda değil. Allah, koronavirüs ile Müslümanlığımızı test etti, hepimizin testi bozuk çıktı. Tedavi için tövbe aşısı yaptırmak gerekir. Yoksa bu işin sonu helak olmaya gidiyor.

***

Ne oluyor? Allah’ın dediği oluyor. Kâinatta Sünnetüllah dışında başka bir gerçek yoktur. Koronavirüs salgınını, bu gerçekler ışığında okuyup değerlendirmek en isabetli yol olur. Eğer biz bu salgını rahmete çevirmek istiyorsak, AB yerine İslam Birliği’ne, yürütülen faizci kapitalist düzen yerine adil düzene, materyalist ahlak ve eğitim yerine Kur’an ahlakı ve eğitimine dönmeliyiz. Korunma ve kurtuluş sadece buradadır. Selam hidayete tabi olanlara.

Hoşça ve dostça kalınız

Önceki ve Sonraki Yazılar