1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Kurt Çakalın Gazına Gelmez
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kurt Çakalın Gazına Gelmez

A+A-

Gündemi meşgul eden liste konuşmaları, asarız keseriz, bizden kurtulamazsınız gibi sözler olsa olsa sırtlan sürüsünden cesaret alarak kurt sürüsüne karışan çar çakal tiplerin çemkirmesidir. Kurttan kalan kemiği yalarken gayet iyi olan bu çakalların bazıları, biraz semirince sırtlan sürüsünün kışkırtması ile gaza gelebilir. Bazıları da bu gazdan menfaat umabilir.

*

Aklınız kesiyor mu hiç, komşusunu öldürme listesine aldığını söyleyen kişi Müslüman olabilir mi? Bunlar mümin olma gereği duymayan ve mümin olamayan münafık, fesat türü müslümanlardır ki bunların aslında ne gibi projelere hizmet ettikleri sürekli tekrar eden tarihte sabittir.

*

Bakınız, tarihte Müslümanların öldürdüğü Müslüman sayısı kafirlerin şehit ettiği Müslüman sayısından daha fazladır… Niçin? Gerçek Müslüman vatanı, milleti, dini tehdit eden bir savaş yoksa siyasi emelleri veya yalakalık için öldürür mü? Hiç yoktan yere savaş uydurur mu? Ne tür Müslüman yapar böyle alçak şeyleri? Soru çok. Cevap vermek yerine kavga, kargaşa çıkaranlar Müslüman olabilir mi?

*

İnsan olmanın ne olduğunu anlamayanlar, İslam olmayı anlayabilir mi? Anlamayan Müslüman olabilir mi? Bazı şekiller ile Müslüman gibi görünebilir, peki, İslam dininin manasını görmezden gelenler kime hizmet eder?

*

Ümmetçilik adına milliyetçiliği ayaklar altına alan zihniyet, milliyetçilik ile ırkçılık arasındaki farkı öğrenmeden yavaş yavaş bir çukura düşmekte olduklarını anlayabilir mi? Bilir misiniz, ne çukurudur o? Sosyal medyada ve TV’lerde gördüğümüz o alçak konuşmalar o çukurdan geliyor işte…

*

Gerçek Müslüman çukura düşmez, düşse bile tırmanır çıkar, kurtulur. Ancak çukurdakiler Müslüman gibi görünebilir, konuşabilir.

*

Gerçek Müslüman hiçbir kimsenin imanını ölçmeye kalkmaz çünkü imanı gereği “…kalplerde olanı bilecek olanın ancak ve ancak Allah olduğunu…” kabul eder ve Allah’ın uhdesinde olan bir konuda hüküm vermenin kendisini şirk ve tekfir çukuruna düşüreceğini bilir. Sahte Müslüman için bir sorun değildir bu, zaten çukurdadır o. Israrla ve inatla yanlışı sürdürür. Çünkü onun amacı Müslümanlar arasında kavga çıkarmaktır.

*

Ey Müslüman kardeşim, gördüğüne ve duyduğuna kanmak, peşine düşmek yerine öğrenmeye ve işin aslını, ardını anlamaya çalış artık. Yoksa, İslam düşmanları Müslüman kılığında seni yine kandırabilir. Müslümanı Müslümana kırdırabilir, bundan menfaat bekleyen siyasetçiler de kendi makamları için yanlış olduğunu bile bile o yangına benzin taşıyabilir. Geçmişte böyle siyasetçiler hiç de az değilidir. Sen gaza gelme. Bırak onlar kendi gazında boğulsun.

*

Ben sadece bir kişiyim ne yapabilirim ki? deme, 19 Mayıs’ta atılan küçük bir adımın nasıl büyük bir zafere ulaştığını hatırla… Bu zaferin karşısında mağlup olanların seni niçin kandırmaya çalıştığını anla. Sırtlan sürüsünden aldığı cesaret ile kurt sürüsüne karışan ve kurt sürüsünü birbirine düşürmek için fitne çıkaran ve yalan yayan çar çakal tiplere kanma! Kendine bak, özüne güven ve onlara anlayacağı dilde derslerini ver!…. Selam ve dua ile.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.