Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kurtlar

A+A-

Doğada özgürce yayılan koyunları yakalıp, hapsedip, istedikleri zaman birinin tadını çıkarmayı öğrenen insan türü zamanla hayvancılık ile geçinen toplumlar kurmuş. Otu bol yerlere yerleşip, köyler kurmuş. Koyunları da doğaya salmış bazen. Kendini özgür sansa da koyunlar ancak çobanın istediği, sınırları belli yerlerde gezmiş.

*

Aynı doğada özgür yaşayan kurtlar, koyunları esir alanlar yüzünden aç kalınca, hayvancılık ile geçinen toplumlara yakın gezmeyi öğrenmiş.

*

Kurtların çoğaldığı dönemlerden birinde, koyunlarını korumak isteyen köylüler bir yandan yetişkin kurtlara karşı tuzaklar kurarken diğer yandan yavru kurtları yakalayıp, aç bırakıyormuş. Bunlara karşı çok kinliymiş. Çünkü koyunlarını çalışıyomuş kurtlar. Oysa koyunları doğadan çalan kendileriymiş…

*

Doğanın düzenini bozan insan, kendi yanlışını sorgulamak yerine, doğa kurallarına uygun yaşamaya çalışanları suçlamaya başlamış. Ve tabi ki konuşa konuşa kendini haklı çıkarmış. Özgürlüğü hatırlatan kurtlara karşı kini de gittikçe artmış. Öyleki açlıktan ölmek üzere olan bazı yavruların önüne tuzağa düşürdükleri zayıflamış kurtları atıp, olanları izleyerek eğlenir olmuşlar. Kurda canavar diyen insan canavardan da canavarmış aslında ama konuştuğu zaman haklı çıkmayı, koyunları ikna etmeyi biliyormuş…

*

Tuzaktaki çaresiz zayıf kurtları yenerek yaşama tutunabilen yavru kurtlar ise kendilerine bu imkanı veren insana boyun eğmeyi öğrenmiş. Tok olmayı özgür olmaya tercih eden bazı yavrular, koyunlar ile birlikte insan denen canavarın esiri olmuş.

*

İnsan, esir yetişen bu kurtları, özgürlüğü için canını vermeye hazır olan kurtların üzerine salarak kendi ahırını güvende tutmaya başlamış. Beni yakan kibriti de benden yaptı bu insan, diyen ormanı anlamışlar.

*

İslam düşmanı emperyalist güçlerden kapitalist olanlar, komünist olanları yenebilmek için bazı müslümanları adını Siyasal İslam koydukları bir projenin içine aldı. Müslümanları da kullanarak komünist İslam düşmanlarını yendi. Aslında kendi düşmanını yendi. Sıra müslümanlara geldi.

*

Siyasal İslama kanan müslümanlar eli ile Allah’ın İslam dinine iman eden müslümanları zayıflatma, kontrol altında tutma aşamasını yönetiyor şimdi İslam düşmanı emperyalist güçlerden kapitalist olanlar. Hem de ne yönetiyor!

*

Müslüman Türk genci, ben Türk ülküsü için canımı veririm diyor ama Atatürk’ü düşman bellemiş… Atatürk’ün, İslam düşmanı emperyalist güçlerden kapitalist olanlara karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’na bile düşman olmuş bu yavrular. Emperyalist İslam düşmanlarını yenerek ve özgürlüğünü kazanabilen ilk müslüman devlet olan  Türkiye Cumhuriyetine bile düşman olmuş bu yavrular!

*

Hangi Türk ülküsü için canımı veririm diyorsun sen ey yavru? Kime kandın sen?

*

Kendi özgürlüğüne düşmanlık edenlerin zihniyeti, neyin esareti ile açıklanabilir? İslam dini mi? Olmaz!... Gelenekler mi? Hiç olmaz!... Siyasal İslam projesi mi? Bi dakka! Allah’ın dini İslamı, bir insan projesine çevirerek kullananlara kananlar varsa, orada olmaz olmaz!... Uyanmak, uyarmak duası ile esenlikler dilerim 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum