1. YAZARLAR

  2. Ahmet Kubilay Ekiz

  3. Kurtlar ve Çakallar
Ahmet Kubilay Ekiz

Ahmet Kubilay Ekiz

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kurtlar ve Çakallar

A+A-

Son yazımı olduğu gibi Üstad Necip Fazıl’a bıraktım.

İstiyorum ki bugün sadece Üstad konuşsun.

O derin fikir ve fikrin içerisindeki derin mânâyı okuyalım.

Bir gençlik fikrinin bu vatanın özevlatlarını nasıl sarmalayabileceğini, nasıl buram buram milli şuur dolu olabileceğini görelim.

Şerle canhıraş mücadele içerisinde olduğumuz bu günlerde nasıl vatanperver hasreti çektiğimizin farkındayız.

Bu topraklar hala ayakları sımsıkı yere basan Necip Fazıl’ın söylemiyle “Zaman bendedir ve mekân bana emanettir” , “kim var!” diye seslenilince, sağına ve soluna bakınmadan, fert fert “ben varım!” cevabını verici “Benim olmadığım yerde hiç kimse yoktur” diyebilen kahramanlar yetiştirmiş ve işin enteresan tarafı bu yazıyı hiç okumamış insanların sadece özkültürünün bilinciyle bu düsturda bulunabilmiş olmasıdır.

Başta Ömer Halisdemir ağabeyimizin ve bütün 15 Temmuz kahramanlarını ‘Sütçü İmam’laştıran bu ruh demekki bizim özbenliğimizde yer alan ve özümüze döndüğümüzde neler başarabileceğimizin ispatıdır. Bütün bunları Üstad yıllar önce yazıya dökmüş ve bizlere sunmuştur.

Allah’ın selamı üzerinize olsun. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Şehit kanlarıyla sulanan şu topraklarımızı bütün fitnelerden temizlesin inşallah.

***

Diyorum ki;

-Genlere mi işlemiş nedir? Cerablus zaferi belki 1699 Karlofça antlaşmasından beri yitirdiğimiz fetih heyecanımızı tekrar ortaya çıkardı.

-Aylardır DAEŞ’le mücadele için koalisyon ve YPG’nin yapamadığını Türkiye ve Özgür Suriye Ordusu 2 günde yaptı. Demek ki parola ‘Samimiyet’

-Birlik ve beraberliğimize en çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde beklenen motivasyon hiç beklemediğimiz bir yerden geldi. YPG sözcüsü Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Osmanlı’yı tekrar ayağa kaldırmaya çalıştığını söylemiş.

- YPG, Fırat’ın batısından çekileceğini açıklamış. Fırat’ın batısına geçecekler sizde mal gibi bokocosonoz diyen sılhoş umarım elinde çekirdek mal mal bakmıyordur.

-Bir muhabbet vardır bilirsiniz, ikizlerin birisinin canı yandığı zaman diğeri de acı çeker. Doğru olsa gerek. Türkiye DAEŞ’e vuruyor, PKK-PYD bağırıyor.

- Kurt geldi, çakalın hükmü sona erdi.

-Bundan sonra ‘yurtta sulh, cihanda sulh’ yok. Sulh istiyorsan savaşa hazır ol.

- 15 Temmuz Haçlıların Kudüsü Fethi, 26 Ağustos Mercidabık Zaferi. Kartları böyle oynayacaksak, Avusturyalılar neden son zamanlarda agresif sorusunun açıklaması da olabilir.

-Dün Türkiye resmen DAEŞ’ee baya bir mühimmat yolladı. Can Dündar efendi girdiği delikten çıksın da CNN international’da iki kelam etsin bak ben demiştim diye

****

Bütün dünya, küçük Ümran’ın görüntülerini görünce ağladı. Ölen 10 yaşındaki abisine ağlayan olmadı. Bu nasıl çelişki anne?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.