1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Kutuplaşmayalım, Kutuplaştırmayalım
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kutuplaşmayalım, Kutuplaştırmayalım

A+A-

Bugün sizlerle yine siyasete dair, ülkenin tek gündemi haline gelen politik tartışmalara ilişkin görüşlerimi aktarmaya dilim döndüğünce olması gereken veya olması gerektiğini düşündüklerimi paylaşmaya çalışacağım.

Tüm dünya ülkelerinin gözünü üzerinden ayırmadığı ve her fırsatta acaba nasıl engel oluruz ya da nasıl pay kaparız gözüyle baktığı, hatta ve hatta dünyanın jandarmalığına ve koruyuculuğuna soyunan sözüm ona güçlü devletlerin aç kurtlar gibi tökezlememizi beklediği ve bu konuda çaba harcadığı Türkiyemiz için en büyük tehlike kutuplaşmak ve buna imkan sağlamaktır. Ülke gündemini işgal eden referandum konusunda da siyasilerimiz zaman zaman öyle derin dalıyorlar ki sanki kutuplaşmaya zemin hazırlıyorlar.

Her şeyden önce konunun sadece bir tercih oylaması olduğunu unutmadan tarafların faydaları ve zararlarını anlatıp tercihi vatandaşa bırakmaları gerekir. Sonuçtan etkilenecek olan vatandaşlarımız yanı topyekun millet etkileneceğine göre son kararını da millet vicdanında verecektir.

***

Siyasilerimiz eğer bu olayı kör döğüşüne döndürür de kutuplaşmaya zemin hazırlarlarsa bu millete en büyük kötülüğü yapmış olurlar. 16 Nisan referandumunun sonucu açıklandığında yani en geç 17 Nisan sabahında aynaya bakıldığında sonucun ne olduğundan çok evet diyenlerle hayır diyenlerin aynı topraklarda tek vatan, tek millet, tek devlet olarak yaşamını sürdüreceği gerçeğidir.

Öncelikle ve özellikle 12 Eylül 1980 öncesini unutmamak gerekir. Ülkem insanları sağcı ve solcu diye ikiye bölerek birbirlerine kurşun sıkar duruma getirenler kimlerdi? Yine aynı güçler bugün de devreye girerek kutuplaşma için sürekli kargaşa oluşturmaya çalışmaktadırlar. Biz bu oyunlara gelmemeliyiz.  Çünkü bundan kimsenin çıkarı olmayacak sadece bizi bu duruma düşürenler faydalanacaktır.

Bir dost sohbeti sırasında konuşulurken arkadaşlardan birinin itiraf gibi bir sözü hâlâ kulağımda çınlamaktadır. Dostumun gerçeği sonradan gördüm ve şaşırdım kaldım dediği “12 Eylül öncesinde sağcı ve solcu olarak bölünen her iki kesimi de aynı emperyalist güçler tarafından yönlendirildiği gerçeğini gördüm” sözüydü.

***

Ülkemizin geleceği için, milletimizin refahı için vatanın bölünmez bütünlüğünün korunması için EVET-HAYIR’dan önce kardeşliğimizi, aynı ağacın kökleri ve dalları olduğumuzu ve geleceğimizi düşünmeliyiz. Biz birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece bu devlet EVET çıksa da yönetilir, HAYIR çıksa da yönetilir. Ama bizi birbirimize düşürmeyi başarırlarsa işte o zaman bizi biz değil başkaları yönetir ki Allah korusun.

16 Nisan referandumu sonucunun ülkemiz ve milletimiz için huzurlu bir gelecek ve yüksek bir refah düzeyinin sağlanmasına vesile olması temennisiyle sağlık ve mutluluk dolu günler…..

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum