1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. Kuzenim Davutoğlu
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kuzenim Davutoğlu

A+A-

Seçimlere iyice yaklaştığımız şu günlerde artık bütün siyasi partiler ellerindeki son kozlarını oynuyor. Bir kaç oy uğruna akla hayale gelmedik iftiralar yapılıyor hasımlara… Bunlardan bir tanesi de bazı çevrelerce Sayın Başbakanımızın soy isminden mülhem “Davudoğlu Yahudi dönmelerdendir” saçmalaması. Bu iddia sahipleri küçük hesaplar peşindeler. Bir kere Davutoğlu’nun memleketi olan Taşkent’te bırak Yahudi ve Hıristiyan’ı bir adet Kürt, Çerkez, Abaza vs. bile bulmak mümkün değil. Bu ilçenin ilk adı Pirlerkondu. Sultan Alparslan’dan önce Anadolu’ya gelen Alperenler’den birkaçı burayı yurt tuttu ve mezarları halen orada. Yani Osmanlı’dan önce bizim memleket vardı. İlçenin hiçbir yerinde Yahudi ve Hıristiyan medeniyetine ait bir emare bulamazsınız. Camileri Selçuklu yapımı. İnsanı safkan Yörük ya da Türkmen. Ben bunları övünç kaynağı olarak gördüğümden dolayı yazmıyorum. Benim için iyi bir Müslüman Yahudi ya da Ermeni, İslam’ı yaşamayan bir Türk’ten daha faziletli. Bu benim ölçüm değil Allah Rasülü’nün ölçüsü.


Beni üzen ‘Dinime küfreden ha Müslüman olsa bari’ atasözünde belirtildiği gibi kendi liderlerinin soyunu öğrenmeden bilgisizce din kardeşine yüklenilmesi. Bu iddiayı ortaya atanlara şunu öneriyorum: Kendi liderinizin fotoğrafını masanın üzerine koyunuz. Yanına Davutoğlu kardeşimin resmini koyunuz. Selçuklu’dan başlayarak, bulabildiğiniz padişahların resimlerini de bunların yanına koyunuz. Sonra senin ataların hangisine daha çok benziyor karar veriniz. Bir kere atalarımızdan cam bilya gözlü bizim geçmişimiz yok. Hepsi çekik gözlü atalarımızın… Bu iftira sahibi kardeşlerimi ivedi olarak Taşkent’e davet ediyorum. Türkiye’de bu kadar geleneğine bağlı kaç ilçe bulabileceklerini de gerçekten merak ediyorum. Biz baharın Yarpuz Bayramı yaparız, hâlâ bulgur pilavı pişiririz. Ayranlı bulgur pilavına bayılırız. Bunlar hangi Yahudi’nin geleneği Allah’ını seversen… Yalanın da bir namuslusu olur. Bir arkadaşım vardı. Böyle ipe sapa gelmez bir yalanla karşılaştığında, “İnanılacak bir yalan söyle de ben de inanayım” derdi. Üç beş oy uğruna yapmayın bunları Allah aşkına…

Bakın ben partici biri değilim. Partilerin programları eleştirilebilir. Elinde sağlam belge ve bilgi varsa politikacılar da eleştirilebilir. Fakat oy toplama uğruna yapılan bu tür iftiralar; bu iftirayı yapanları küçültür. Geri teper. Muhterem Davutoğlu’nun dedesinin bir tanesi son Osmanlı ordusunun yüzbaşılarındandı. Mısır, Yemen ve Filistin bölgelerinde savaştı. Belki de kardeşim Davutoğlu’nun Filistin’le bu kadar ilgilenmesi de bundan. Şunu anlatmak için bunları söylüyorum. Dün dedesi İngiliz ajanı Lavrens’le mücadele etti, bugün torunu Lavrens’in yerli versiyonları ile mücadele ediyor. Herhalde bu ancak kader sözcüğü ile açıklanabilir Sonuç: Kuzenim Davutoğlu; tertemiz bir Selçuklu torunu. O, ayak oyunlarını bilmez. O dedesi gibi rakiplerini er meydanında görmek ister. Memleketinde herkes ‘O’na oy versin ya da vermesin’ dürüstlüğünde, haramı helali gözetmesinde, beyefendiliğinde hemfikir. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.