1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Lübnan’ı Vurdular
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Lübnan’ı Vurdular

A+A-

Gerçekleştirilen son saldırıda, Lübnan ekonomik olarak da vuruldu. Beyrut limanı tamamen yok oldu. Yeniden inşaası en az 2 yıl sürer. Lübnan'a kara yolu ile sınırlı sayıda temel ihtiyaçlar gidecek. O bölge haritasına şöyle bir göz attığımızda anlıyoruz ki, her hangi bir ihtiyaç maddesinin Suriye'den gitmesi çok zor. Halep'i Türkiye alıp koridor açmadığı sürece İsrail'e muhtaç olacak Lübnan hattı.

Daha önceki yazılarımda yeniden atalarımız gibi Türkün adaletini dünyaya göstermemiz gerekliliğini yazmıştım.
Lübnan’da gerçekleşen saldırıya her ne kadar üzülmüş olsam da, bu vahim olay Türkün adaletinin gerekliliğini dünyaya göstermenin de bir fırsatı olacağını düşünüyorum. Meclise verilecek bir teklifle şanlı ordumuz Halep'e girsin ve kontrolü alsın. Daha sonra, Lübnan halkına İsrail'e muhtaç olmadan sağlık, gıda, insani yardımları ulaştıralım.

Ortadoğu’daki güvenlik hattımızı kendi sınırlarımızdan ne kadar uzaklaştırırsak o kadar güvende olacağımız inancındayım. Dünyayı yine yeniden nizam edecek güce ve iradeye Türk halkı olarak hazır olduğumuzu düşünüyorum.

Böyle iğrenç bir saldırının sözde İslami bir örgüt tarafından da üstlenilmiş olması insanın aklına yeni bir Ortadoğu savaşına doğru gidiyoruz düşüncesini de getirmiyor değil.

Üçüncü dünya savaşının kıvılcımları Ortadoğu’da ateşlense bile Anadolu'ya ve Avrupa'ya sıçraması bir ay bile sürmez diye düşünüyorum. Dünyayı tekellerine almak isteyen küresel sermayenin, her türlü pislik tezgahlarını sahneye koymaya başladığını anlayabiliyorum. Vakit geç olmadan yangının önüne bir set çekilerek ülkemize sıçramasını engellemek gerekir kanaatindeyim.

Daha önceki yazılarımda da buna benzer konularda öngörülerde bulunup daha sonrasında da alınması gereken tedbirler alınmadığı için başımıza gelen musibetleri yazmış ve bu yazıları ben demiştim demek için yazmadığımı anlatmıştım.

Alacağınız bir kararla Halep'in kontrolünü ele alıp bu yangının bize sıçramasını engelleyebilirsiniz.

Ben buradan değil bir gazeteci sade bir vatandaş olarak öngörülerimi yazıyorum. Görünen köy kılavuz istemez diye bir atasözümüz de var hatırlatarak diyorum ki: Lütfen gerekli önlemleri alın ateş evimize sıçramadan.
Saygılarımla.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.