1. YAZARLAR

  2. Fatma Nur Namlı

  3. Makyaj Yapmak İncelik İster!
Fatma Nur Namlı

Fatma Nur Namlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Makyaj Yapmak İncelik İster!

A+A-

Makyaj yapma sürenizi minimuma indirmek için makyaj yapmanın bazı püf noktalarını bilmelisiniz. Bu püf noktalarını iyice bilir ve yeterince tekrar ederseniz, bundan sonra makyaj yapmak sizin için 5 dakikayı geçmeyecek keyifli bir iş olacaktır. İşte makyaj yapmanın püf noktaları:

Yüz Tipine Göre Makyaj Yapmak

Her kadının yüz tipi birbirinden farklıdır. Yuvarlak bir yüz tipine sahip olan kadınlarla, kalp şeklinde yüz tipine sahip olan kadınların makyaj biçimleri aynı olmayacaktır. Örneğin, yuvarlak yüzlü kadınların allığını şakaklara doğru sürmesi gerekirken, uzun yüz tipine sahip olan kadınların allığını kulaklarından başlayarak sürmeleri gerekir. Böylelikle yüz ideal biçimini alır.

Ten Rengine Göre Makyaj Yapmak

Esmer tenli kadınlara siyah, yeşil ve kahve tonları yakışırken; açık tenli kadınlara vanilya tenleri ve pembeler yakışır. Püf nokta, ten renginize ve cildinize uygun seçimleri yapmaktır.

Göz Makyajında Mucizevi Etkiler

Gözlerinin daha büyük ve etkileyici görünmesini isteyen kadınlar için, beyaz kalem mucizevi bir makyaj malzemesidir. Koyu makyaj yapacaksanız da, beyaz kalemi gözlerinizin içine uygulayarak gözleri büyütme etkisinden faydalanabilirsiniz.

Uyumlu kalemler

Kusursuz dudaklara sahip olmak için ruj seçimi kadar önemli bir nokta daha vardır; bu da rujunuza uyumlu bir dudak kalemi edinmektir. Eğer dudaklarınızı dudak kalemi ile çerçeveleyip, bundan sonra ruj uygularsanız dudaklarınız çok daha dolgun görünecektir. Rujun kalıcılığını arttırmak için de son olarak dudaklarınızın üzerine parlatıcı uygulamayı unutmayın!

Çok açık ve açık tenli kadınlar

Ruj seçerken özellikle pembe ve mercan tonlarını seçebilirler. Daha dolgun dudaklı kadınlar ise koyu tonlar ağırlıklı seçimde bulunabilirler.

Orta ve buğday ten rengine sahip olanlar

Kızıl pembe, kiremit, turuncunun tonları tercih edilebilir. Nude tonlarda buğday tenlilerin hem gündüz hem de gece kullanabilecekleri renkler arasındadır.

Çok koyu ve koyu ten rengine sahip olanlar

Açık ton renklerden uzak durmalılardır. Kahverenginin her tonunu kullanabilirler. Bu kullanım daha doğal ve ten rengine uyumlu olacaktır. İnce dudak yapısına sahip esmer kadınlar daha nude tonlar tercih etmeli. Dolgun dudak yapılı esmer kadınlar ise kırmızı, bordo hatta daha koyu renkleri de kullanabilirler.

Önceki ve Sonraki Yazılar