1. YAZARLAR

  2. Mehmet Ali Eskipostalcı

  3. Mali Müşavirlere Hayırlı Olsun
Mehmet Ali Eskipostalcı

Mehmet Ali Eskipostalcı

Haber/Yorum
Yazarın Tüm Yazıları >

Mali Müşavirlere Hayırlı Olsun

A+A-

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda önceki hafta seçim heyecanı yaşandı. Cumartesi günü odanın 23. olağan genel kurulu gerçekleştirilirken, pazar günkü seçimde 5 aday başkanlık için mücadele etti. 2 bin 411 üyesi bulunan odada seçim sonucu Meslekte Birlik Grubu Başkan Adayı Seyit Faruk Özselek 565, Meslekte Gelişim Grubu Başkan Adayı Abdil Erdal ise 530 oy aldı. Meslekte Değişim Grubu Başkan Adayı Celal Emiroğlu 333 oy ve Meslekte Dayanışma Grubu Başkan Adayı İbrahim Paparacı 212 oy alırken Meslekte İlke Grubu Başkan Adayı İbrahim Pekperdahçı ise 132 oyda kaldı. Çarşaf liste olarak girilen seçimlerde yönetim çoğunluğu sağlanamazken, hafta içerisinde gerçekleştirilen uzlaşma görüşmeleri sonucu alınan kararla Abdil Erdal, Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın yeni başkanı seçildi. Hayırlı olsun…

***

Seçimden önceki çeşitli zamanlarda bir araya geldiğimiz gazeteci arkadaşlarım bilir. Her konuşmamızda Sayın Erdal’ın başkan seçileceğini söylemiştim. Bazı arkadaşlarım seçimin zorlu geçeceğini belirtirken, bazıları görüşümü destekledi. Erdal’ın başkan seçileceğine inanmamızın en büyük etkisi ise ürettiği projeleri oldu. Seçim çalışmalarına uzunca bir süre önce başlayan ve bizlerin de yakından takip ettiği, basınla her daim iç içe olan ve dostluk bağlarını güçlendiren Erdal, meslektaşlarının daha iyi koşullarda mesleğini icra edebilmesi için 40’ın üzerinde proje hazırladı.

***

İzninizle o projelerden birkaçını Sayın Erdal’ın ifadeleriyle hatırlatmak istiyorum: “Projelerimizi; sosyal ve kültürel projeler, teknoloji ve bilişim projeleri ve mesleki eğitim projeleri olmak üzere 5 kategoride değerlendirdik.Mesleğin marka değerini yükseltecek, ‘Zorunlu Sürekli Eğitimlerin’ ücretsiz olması yönünde bütün çalışmaları yapacağız. Meslektaşlarımızın mesleklerini rahatça icra edebilmesi, savunma hakkının ve imtiyazlarının genişletilmesi, görevi olmayan iş yükünün azaltılması, görevlerini en iyi şekilde yapabilecekleri bir ortam oluşturmaları için hakkını her alanda savunacağız. Mesleğimizin önemli sorunlarından biri olan haksız rekabetin önlenmesi ve tahsilat sorununu çözme adına çalışmalar yapacağız. 108 bin kişilik meslek camiamızın birliği olan TÜRMOB’da azınlığın çoğunluğu yönetmesinin kaldırılması için mücadele edeceğiz. Eğitimlerde internet dönemini başlatıp oda hizmet binamızda oluşturacağımız stüdyo ile birlikte eğitim videolarını canlı yayınla meslektaşlarımıza ulaştıracağız. İsteyen meslektaşlarımıza kendilerinin yönetebileceği web sitesini ücretsiz sağlayacağız. Odamızın üyeleriyle iletişiminikısa mesajın yanında WhatsApp ve e-posta yoluyla da uygulamaya alacağız.”

***

Bunlara benzer birçok projesi bulunan Abdil Erdal, arkadaşlarından 3 yıllığına görev süresi istedi ve başkanlık görevine geldi. Uzunca bir süredir Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda yönetim kurulu üyeliğinde de bulunan Erdal’ın çalışma arkadaşlarına büyük katkı sunacağına inancım tam. Çıktığı hizmet yolunda kendisine başarı dilerken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Emiroğlu’na, Sekreter Abdülkadir Çetin’e, Sayman İbrahim Paparacı’ya, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Bademli ve Ali Fahri Aras’a görevlerinin hayırlı olmasını dilerim. Ayrıca yeni dönemde yönetim kurulu üyesi olarak tekrar görev alan önceki başkan Seyit Faruk Özselek’i 3 yıl boyunca gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı tebrik ederek, bundan sonraki görevlerinde de muvaffakiyetler dilerim.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.