1. HABERLER

  2. Medyaya nitelikli çalışan kazandırılacak
Medyaya nitelikli  çalışan kazandırılacak

Medyaya nitelikli çalışan kazandırılacak

Konya’da konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, başlattıkları projelerin hem eğitimi hem de istihdamı kapsadığını aktardı.

A+A-

Konya’da konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, başlattıkları projelerin hem eğitimi hem de istihdamı kapsadığını aktararak, “Programımızda 400’e yakın öğrenci genç arkadaşımızı yaklaşık 2 ay sürecek bir eğitime tabi tutacağız. Amacımız sektörümüze nitelikli çalışan sağlamak. Nitelikli eleman medya için hava, su kadar önemli” dedi.

 

Mehmet Günnar

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nün öncülüğünde Konya Basın İlan Müdürlüğü ‘Konya İli İşbirliği ve İstişare Toplantısı’ düzenledi. Bayır Diamond Otel’de gerçekleşen programa Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Özden Konur, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, KOSGEB Müdürü İsmail Özdemir, İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Savaş Ülger ve çok sayında basın kuruluşu sahibi katıldı.

İstihdam vurgusu

Konya basınının her alanda desteği hak ettiğini belirten Yakup Karaca, “Konya basınını Türkiye basınında çok önemli bir yerde görüyoruz. Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü olarak başlattığımız programımız hem eğitimi hem de istihdamı içinde barındırıyor. Programımızda 400’e yakın öğrenci genç arkadaşımızı yaklaşık 2 ay sürecek bir eğitime tabi tutacağız. Amacımız sektörümüze nitelikli eleman sağlamak. Nitelikli eleman medya için hava, su kadar önemli. İlerleyen süreçlerde istihdam sağlayacak programımızda eğitim gören genç sayısını bine çıkarmayı hedefliyoruz. Eğitim ve istihdam, bizlerle ortaklaşa hareket eden kurum ve kuruluşlarımızla gerçekleşecek. Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü olarak üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bizler kadar gazete imtiyaz sahipleri de üzerlerine düşenin en iyisini yapmalı. Bir ülke için kendi basınını kaderine terk etmek kadar vahim bir şey yoktur” dedi.

Olumlu çalışmalar

Basın İlan Kurumu’nun geleceğe yönelik olumlu çalışmalar ortaya koyduğunu söyleyen Mustafa Arslan ise, “Konya basını sorumluluğunu bilir, ilerici, yenilikçidir. Türkiye’de ekol halindedir. Konya’nın bu özelliklerini yarınlara taşıması önemli. Bu nedenle yazılı basına verilen destekler görsel ve internet medyasına da verilmeli. Bu destekler iş birliği ile olur” diye konuştu.

Ekipman desteği

KOSGEB olarak, basın sektöründeki işletmelere 50 bin liraya kadar destek sağladıklarını dile getiren İsmail Özdemir de, “Günümüz teknolojisine ayak uydurabilmeleri adına işletmelerimize yazılım ve ekipman desteği sağlamaktayız. İnşallah bu çalışmalarımız artarak devam eder” ifadelerini kullandı.

İşbaşı Eğitim Programı

İşbaşı Eğitim Programı ile sektörlerde istihdama katkı sağladıklarını aktaran Emrah Keleş ise, programın bir mesleği işin başında uygulayarak öğrenilmesini amaçladığını, işverenlerin ihtiyaç duydukları işgücünü herhangi bir maliyete girmeden kendilerinin yetiştirme imkanına kavuştuğunu söyledi.

15 milyon lira destek

2009 yılından bu zamana kadar özel ve devlet kurum kuruluşlarına toplam bin 378 kişinin istihdam edilmesini sağladıklarını dile getiren Savaş Ülger de, küçük ve orta ölçekli işletmelere toplam 15 milyon lira destek verdiklerini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.