1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Meram’dan robotik kodlama eğitimi
Meram’dan robotik kodlama eğitimi

Meram’dan robotik kodlama eğitimi

Meram Belediyesi Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen yaz kursları kapsamında verilen ‘Arduino tabanlı robotik kodlama’ dersleriyle çocuklar geleceğe en iyi şekilde hazırlanıyor.

A+A-
  1. Ali Eskipostalcı

2.5 aydır Meram Belediyesi Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezinde devam eden Yaz Kurslarına katılan çocuklar aldıkları Robotik Kodlama eğitimi ile geleceğe hazırlanıyorlar. 9-10 yaş grubu öğrencilerin öğleden önce, 11-13 yaş grubu öğrencilerin ise öğleden sonra eğitim aldığı kurslarda katılımcılara, müzik ve değerler eğitimi, teknoloji tasarım, resim atölyesi, akıl zeka oyunları dersler verildi. Tamamen ücretsiz olan kurslarda çocukların dikkatini celbeden en önemli derslerden biri de Teknoloji Tasarım başlığı altında verilen ‘Arduino tabanlı robotik kodlama’ dersleri oldu.

Teknolojik tasarım

100 öğrencinin haftada 12 saat aldığı ‘Arduino tabanlı robotik kodlama’ derslerinde M-Blokck ve Sctrach programları öğretildi. Eğitimlerde, çocuklarınhem temel kodlama becerileri edinmesi, kodlama ve programlama gibi mantıksal zekaya hitap eden çalışmalar, problem çözebilme, birlikte çalışma gibi önemli beceriler kazandırılarak kendilerine, topluma ve ekonomiye katkı sunabilmeleri hedeflendi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kursların, yeni neslin köklerinden beslenerek geleceğe hazırlanması hususunda önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti.

Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Teknoloji Tasarım’ başlığı altında verilen ‘Arduino tabanlı robotik kodlama’dersleri onlara sadece bir konuda bilgi vermek amacının dışında çocuklarımızın ufuklarını genişletmek, onlara dünyayı tanıtmak ve geleceğe hazırlamak amacıyla düşünüldü. Dünyanın nereye doğru gittiğini ve geleceği nelerin şekillendireceğini tanımış oldular. Çocuklarımızın hayal güçlerinin derinleşmesine yardımcı olan, parlak fikirleri olan çocuklarımızı teşvik eden bu çalışmada emeği geçen tüm eğitmenlerimize ve çocuklarının geleceği adına en doğru kararı vererek Meram Belediyesi Yaz Kurslarına gönderen ailelerimize teşekkürlerimi iletiyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.