1. YAZARLAR

  2. Ahmet Kubilay Ekiz

  3. Merhaba, Bir İhbarda Bulunmak İstiyorum
Ahmet Kubilay Ekiz

Ahmet Kubilay Ekiz

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Merhaba, Bir İhbarda Bulunmak İstiyorum

A+A-

Öncelikle bizi bir kez daha Ramazan coşkusuna kavuşturana Allah’a şükürler olsun.
Bugünde fikirler keskin, kalemim nefret ve sitem dolu!
Yüreklerimiz bir kez daha dağlandı İstanbul’da yaşanan patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımızın haberi ile birlikte…
Lanetlemek, kızmak bir çözüm değil. Gün terörün karşısında çözüm üretme günüdür.
Lakin,
Artık belli şeyleri aşmış olmamız gerekiyordu. Hala zihniyetimizde problem var. Terörist; dağda, ovada şurada burada diye konuşuyoruz lakin terör yuvası haline gelmiş üniversitelere karşı kimse bir müdahalede bulunmuyor.
Bakın, bugün Türkiye’de; Ankara’da, İstanbul’da terör gruplarının ve uçta komünist fikriyatlı öğrenci yuvası olan ve sadece buna hizmet eden fakülteleriniz varken, kusura bakmayın ama her gün 100 teröristin leşini sersen de mutlak zafer kazanmak mümkün olmayacaktır.
***
Vatana, millete, dine, kültüre, kardeşliğe, huzura karşı bir aleyhte birliktelik oluşturan kimsenin bu topraklarda barınamaması gerek! Allah aşkına, bugün kaç üniversitede Öcalan denen katilin posteri asılabiliyor? Asılıyor yahu asılıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin üniversitesinde terör propagandası yapılıyor aleni bir şekilde!
Be mübarekler! Bu ülkede sözde aydın, üniversite öğrencisi yetiştiren, mezun eden 1100 akademisyen terör bildirisine imza attı. Allah aşkına neyi bekliyoruz? Daha fazla insanın beyinlerini yıkamalarını mı?
Sevgili dostlarım, bu mücadele ne zaman biter biliyor musunuz?
Bu ülke aleyhine, kan için, intikam için, terör adına çalışan kim varsa, devletin gidip onların tepesine gecenin karanlığı gibi çöküp şafağın aydınlığı gibi pürü pak ettiği gün… Sadece dağda değil. Kamuda, özel sektörde, üniversitelerde, siyasette nerde ne kadar terörist varsa Türkiye Cumhuriyeti hukukundan güç alarak özgürce yaşamaları değil, hayatlarının zindan edildiği gün… İşte o gün, beli kırılacak bu pisliğin!
***
Evet, kim ne derse desin.
Avrupa değişmedi. Unutmuyorlar. Zamanında Türklerden neler çektiklerini, İslam sancağının Ren Nehri’ne dayanması gerçeğini unutmuyorlar. Bunları unutmadıkları gibi, bizi de neler yaptığımızı unutmamız için bir alafranga rüyaya zorladılar yıllarca… Ama olmadı, unutamadık gerçeklerimizi… Unutturamadılar. Hatırlayacaklar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.