1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Mesele Atatürk Değil Aslında-1
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Mesele Atatürk Değil Aslında-1

A+A-

Hiç düşündünüz mü Atatürk'ün anasına hakaret edenler kime "hizmet" ediyor?

*

Hiç sordunuz mu? Osmanlı, harp okuluna kabul edeceği çocukların anasını araştıramamış da kim araştırıp buluvermiş?

*

Osmanlı, şehzadesine yaver yapacağı subayın cibilliyetini bulamamış da kim buluvermiş?

*

Böyle bir ahlaksızlık olsa Osmanlı niçin göz yumsun? Osmanlıcı görünenler, Atatürk’e sövmek için Osmanlı’yı kötülüyorlar. Bunu anlamaktan aciz o beyinler fikir yerine ürettikleri kin ile aslında düşmana “hizmet” ediyorlar…

*

Ey Atatürk’e küfür ederek geçinen kişi, sen kimin davulunu taşıyorsun? Taşıdığın davula vuran tokmak kimin elinde? Sen hangi domuzun uyduruklarını yayıyorsun Müslüman mahallesinde?

*

Eğer rol icabı değil de Müslümanım diyorsan, "Her duyduğunu konuşması, yayması Müslümana yalan olarak yeter" diyen Sevgili Peygamberimizden (SAV) hiç mi utanmıyorsun?

*

Biz düşünmediğimiz için, sormadığımız ve sorgulamadığımız için sahte tarihçilerin yalan rüzgârı fırtınaya dönüşüyor. Tarih yalan söylüyor diye diye zihinlerimizi bulandıranlar düşman yalanlarını tarih diye yutturma görevlerinde sınırları zorluyor.

*

Günümüzde bazı yurtlarda ortaya çıkan rezaletlere sebep olan namussuz ahlaksızlıklara göz yumanlar tarihin yalanlarını yaymak için niçin yırtınıyorlar?

*

Düşman, cephede mertçe savaşamadığı durumlarda hile ve desise ile ve sahte deliller ile seni cephe gerisinde vurmak için tuzaklar kurarar, öğrenmedik mi?

*

Elindeki basın yayın imkânları ile Atatürk hakkında çıkarılan türlü iftirayı yayan FETÖ’nün gerçek yüzü ortaya çıktığına göre, onun yaydığı yalanlar hakkında bir daha düşünmeyecek miyiz?

*

Evet, mesele aslında Atatürk filan değildir. Mesele o dönemin durdurulamaz sömürgeci haçlısına kafa tutarak, o gücü ilk defa durdurup fiyakasını bozan Atatürk ve silah arkadaşlarına duyulan kin ile o kahramanları içinden çıkaran milletten intikam alma meselesidir.

*

Haçlı bakiyesi sömürgeci devletler yani İslam karşıtları, kendilerine kafa tutan ve geri püskürten, bu başarısı ile de birçok sömürülen millet yanında koskoca Hindistan’ı haçlı sömürüsünden kurtaran Gandi ve diğer birçok lidere ilham kaynağı olan Mustafa Kemal Atatürk'e kin duymasın da kime kin duysun?

*

Pazartesi günü devam edelim inşallah, selametle.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.