1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Mesele Atatürk Değil Aslında- 2
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Mesele Atatürk Değil Aslında- 2

A+A-

Geçen hafta Perşembe günü, Haçlı bakiyesi sömürgeci devletler yani İslam karşıtları, kendilerine kafa tutan ve geri püskürten, bu başarısı ile de birçok sömürülen millet yanında koskoca Hindistan’ı haçlı sömürüsünden kurtaran Gandi ve diğer birçok lidere ilham kaynağı olan Mustafa Kemal Atatürk'e kin duymasın da kime kin duysun? demiştik.

*

Peki, kin duymak yeter mi? Amaç intikam almak! Nasıl alınacak? Yöntem belli, fısıltı ile yaydıkları dedikodu ve yalanlar. Aynen Hindistan'ın bağımsızlığını İngilizler’in elinden alan Mahatma Gandi'nin arkasından yaptıkları gibi…

*

Kahramanları hain göster, hainleri kahraman! Ve önderlerin kendi milleti tarafından takip edilmesini engelle. Ortam oluşunca oyuna kaldığın yerden devam et.

*

Son 3 asırda İslam’a en büyük hizmeti eden adamın, İslam karşıtları tarafından kâfir gibi gösterilmesi de işin en acı yanıdır...

*

Sözlüğü açıp basit bir "dogma" kelimesinin anlamını öğrenmeden Atatürk Kur’an-ı Kerim’e “dogma” dedi diyerek, sanki küfür etmiş gibi anlatanlara inanan cahiller, İslam karşıtlarının en büyük sermayesidir.

*

İslam karşıtları, bazen din adamı, bazen alim, bazen tarihçi görüntüsüne girerek o cahilleri etkileyip peşine takan ajanları eliyle dün cephede yarım bırakmak zorunda kaldıkları planı bugün devam ettirmektedir.

*

Allah’ın lütfu ile 43 ülke gezmiş bir kardeşiniz olarak, istisnaları olsa da şu gözlemimi paylaşmak isterim; Hindistan, İngilizlere karşı sessiz bir kurtuluş mücadelesi vermiş ve kazanmış… Bağımsızlık bilinci gelişmiş Hintli Müslümanlar Atatürk’ü severken, İngiliz’den, ABD’den, Fransız’dan vsvs boynunu kurtaramayan Arap ve Araplaşmış Müslümanların Atatürk’ü sevmiyor olması çok manidar geldi bana…

*

Düşünen ve anlayan için ibretlik bir tespittir bu. Müslümanlaşmak için uğraşırken farkına varmadan Araplaşanların, Atatürk düşmanlığı gibi parazit fikirleri de millete aktarması kaçınılmazdır. Bunların hepsi de hain değildir, bazıları cehaletten yapar.

*

Türk düşmanlığı aslında İslam düşmanlığından başka bir şey değildir. Türk kelimesinin bir ırktan fazlasını ifade ettiğini dikkate alarak Türk’e doğrudan saldıramayanların Atatürk'e saldırıyor olması da tesadüf değildir. Çünkü Atatürk bir kişi değildir artık, bir fikirdir. Atatürk bir tohumdur. Düşman onu gömdükçe daha güçlü yeşerecek, çoğalacak ve yayılacaktır. Ancak bu tohumlar yalan ile dedikodu ile hurafe ile beslenen karanlık zihinlerde değil, hakikat ile beslenen aydınlık zihinlerde yeşerecektir.

*

Türk milleti İslam için en çok şehidi veren millet olma onuru ile haçlıya en büyük kayıpları da verdiren millettir. Tüm dünyayı hâkimiyetine alıp Osmanlı’yı da bitirmek üzere olan haçlı bakiyesi sömürgeci devletleri durduran da yine Türk milleti olmuştur. Bu sebeple Türk’ün heryerde düşmanı olabilir ama Müslümanlar arasında olmaması gerekir. Türk ve Türklük aleyhine yayılan yalanları duyan Müslümanın inanmadan önce bir daha, bir daha düşünmesi ve sorgulaması kendi menfaatine olacaktır.

*

Bu vesile ile dua ediyorum, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın“İslam’a hizmet eden bir din adamı” zannettiği kişi tarafından kandırıldığını nasıl anlamışsa, “tarihçi” zannettiği kişilerin de “tarih anlatır görüntüsünde düşman yalanlarını yaydıklarını anlaması” için… Ve bu anlamanın, fikri hür, vicdanı hür, düşünerek ve sorgulayarak iman eden, yüksek ahlaklı nesilleri yetiştirecek bir eğitim sistemi ile taçlanması için… Selametle.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.