1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. ‘Mesleğimiz adına endişeliyiz’
‘Mesleğimiz adına endişeliyiz’

‘Mesleğimiz adına endişeliyiz’

Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti ve Denetleme Kurulu ile 54 Bölge Eczacı Odaları, kontrolsüz açılan eczacılık fakülteleriyle ilgili ortak açıklamada bulundu.

A+A-

Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti ve Denetleme Kurulu ile 54 Bölge Eczacı Odaları, kontrolsüz açılan eczacılık fakülteleriyle ilgili ortak açıklamada bulundu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan 5. Bölge Konya Eczacılar Odası Başkanı Adem Açıkgöz; “Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin açılması ile birlikte eczacılık fakültesi sayısı 50’ye yükseldi. Eczacı akademisyeni olmayan, öğretim elemanı kadroları eksik, altyapısı yetersiz, fiziki ve sosyal imkânları kısıtlı, bilimsel çalışma yapmaya uygun ortamı olmayan eczacılık fakülteleri zaten bu ülkenin acı bir gerçeği iken açılan yeni eczacılık fakültelerini endişeyle, şaşkınlıkla takip ediyoruz. Açılan fakülteler, artırılan kontenjanlar mesleğimizi, mesleğimizin geleceğini, toplum sağlığımızı, ülkemizin geleceğini tehlikeye atmakta. Bunu kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Türk Eczacıları Birliği olarak mesleğimiz adına endişeliyiz. Ülkemiz adına endişeliyiz. Geleceğimiz adına endişeliyiz. Karşı karşıya olduğumuz tablodan dolayı endişeliyiz. Tabeladan ibaret fakülteler, bu ülkenin kaynaklarını boşa harcamaktır. Açılan bu fakülteler sadece birilerine rant sağlamakta. Fakülteler bilim yuvasıdır ve nitelikli bilim insanı yetiştirmelidir. Bunun aksi asla düşünülemez. İş gücü planlanması yapılmadan açılan fakülteler, artırılan kontenjanlar bu ülkenin gençlerine zulmetmektir; gençlerimizin yarınlarından, ülkemizin geleceğinden çalmaktır” dedi.

Konya'nın Sesi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.