1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. MEVKA’dan ilk kez teknik destek
MEVKA’dan ilk kez teknik destek

MEVKA’dan ilk kez teknik destek

MEVKA’dan ilkkez teknik destek

A+A-

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Konya-Karaman Bölgesi’nde hizmet veren Mevlana Kalkınma Ajansı, kurulduğu günden bu yana ilk kez KOBİ’lere yönelik teknik destek programı uyguladı.

Ali Eskipostalcı

Anıl Yatağanlı Tarım Makineleri, Hidoks Asansör, Mehmet Konsan Makine, Mesa Makine ve Akdeniz Cam firmaları tarafından kurumsallaşma, yalın üretim ve enerji verimliliği konularında ajansa sunulan beş farklı proje Mevlana Kalkınma Ajansı’ndan  (MEVKA)destek almaya hak kazandı.

Mevlana Kalkınma Ajansı’nın yaklaşık 500 Bin TL bütçe ayırdığı projeler ile destek almaya hak kazanan firmalar tarafından aile anayasası, kurumsallaşma ve enerji verimliliği konularında raporlama çalışmalarının yürütülmesi hedefleniyor.

647 proje tamam

Atılan imzaların ardından destek verdikleri projeler hakkında açıklamalarda bulunan MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı “Ajanslar, yapıları itibari ile sorumlu oldukları bölgelerde bölgesel ve ulusal kalkınma hedefleri doğrultusunda uyguladıkları mali destek, güdümlü proje desteği, fizibilite desteği ve teknik destek gibi farklı destek mekanizmaları ile bölgenin ulusal ve uluslararası alanda rekabet edebilirliğine, üretim, ihracat, istihdam ve tanıtımına katkılar sunmak üzere faaliyetler yürüten koordinatör kuruluşlardır. Bizler de kurum olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar çeşitli argümanlar kullanarak pek çok projeyi bölgemizin her alanda gelişimine katkı sağlaması adına hayata geçirmiş durumdayız. Eğitim, kültür, turizm, altyapı, danışmanlık gibi çok geniş alanlarda bölgemizin sosyal ve beşeri gelişimine yönelik olarak uyguladığımız teknik destek programlarımız kapsamında ise bugüne kadar Konya ilimizde 555, Karaman ilimizde ise 92 proje olmak üzere toplamda 647 projeye destek sağlayarak bölgemizin teknik açıdan gelişmesini hedefledik. Bölgemizde yer alan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen bu tarz projelere bugünde kadar ajansımız tarafından aktarılan bütçe ise 9 Milyon TL’dir” dedi.

Bostancı, destek almaya hak kazanan bir diğer proje ile de bölge ve ülke ekonomimizde en büyük paya sahip olan aile şirketleri konusunda çalışma yürütüleceklerini dile getirdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.