Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Millet Algısı

A+A-

Bir savaşın içindeyiz! Düşman kim? Dost kim? Müttefik kim?... Anlamak için son derece karışık denklemleri çözmeliyiz… Şanlı, gazi ve muzaffer ordumuz dışarıda bir mücadele sürdürürken, içeriden “durun” diye ses verenlerin ihaneti ile bölücülerin kehaneti arasında bir yerlerdeyiz. İnsanımızın kehanete gösterdiği ilgiyi hakikate göstermediğini de görmeliyiz.

*

Ordumuz için milletin dua sesleri yükselirken, bazı kamu kurumlarında yönetici olabilmiş birilerinin “barışçıymış” gibi sözler ile terörist lehine, ordumuz aleyhine konuşmalarına hükümetimizden gelen cevabın, o bazı kurumlardaki “Türk” kelimesinin kaldırılması yönünde olmasını anlamaya çalışmalıyız.

*

Karışan kafaları tekrar ayarına getirmeliyiz. Çünkü düşman en çok karışan kafaları seviyor… Karışık kafaları seviyor çünkü “…yalan söyleyen tarih utansın diye diye kafaları karıştıran ve karışık kafalara düşman yalanlarını kolayca tarih diye yutturanların” başarısını görüyor.

*

İhaneti, kurumların adındaki “Türk” kelimesini kaldırarak cezalandıramayız… Bu haini değil, milleti cezalandırmak olur. Böyle bir hatanın sonu milletin sonu olur… Hata insana mahsustur ama hatada ısrar etmek nedir, kime hizmettir? Din adına kandırılmış olduğunu acı bir tecrübe sonucu kabul eden Sayın Cumhurbaşkanımızın, tarih adına da kandırılıyor olabileceğini sorgulaması için nasıl bir acının daha yaşanması gerekmektedir?

*

Bu bir eleştiri yazısı değildir, bir tespit yazısıdır, gözden kaçırmayalım, halının altına süpürmeyelim yazısıdır… Şimdi savaştayız bunları konuşmayalım diyecek bir yerde değiliz… İnsanlar, hata ve eksiklerini en dara düştükleri zamanlarda fark ederler… Şimdi konuşmazsak iş işten geçince ne konuşacağız?…

*

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir savaş içinde olduğu şu dönem, bazı kurumların adındaki “Türk” adının kaldırılmasını tartışacak zaman mıdır?

*

Düşünmeden, bilgisizce bazı hamasi sözlerin arkasına saklanarak tepki verenleri de anlamak mümkün değil. Bu yüzden yıllardan beri soruyorum, ‘hain mi daha tehlikeli cahil mi?’ diye… Buyurun siz de sorgulayın, birlikte bulalım cevabı.

*

Örneğin, vatanımız için beka meselesi olan şu durumda, ordumuzun hareketine karşı beyanlar verebilen, şehitlerimizin uğruna can verdiği değerlerimize layık olmayan, Türk’ün bayrağından bile rahatsız olan kişiler aramıza nasıl bu kadar karışmış, nasıl bu kadar itibar kazanmış ve bazı kurumlarımızda yönetimi nasıl ele geçirmiş?

*

Peki, onlar oralara yerleşirken biz neredeymişiz? Niçin? Biz kimiz? Millet kim?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.