1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Millet ve Ümmet-4
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Millet ve Ümmet-4

A+A-

Önceki 3 yazımızda sanırım anlaşılmıştır, milleti, milliyeti bir kenara bırakarak ümmete hizmet edilemez, ümmetçi olunamaz. Milliyetçi görünüp İslam düşmanlığı yapanlara ve Müslüman görünüp millet, milliyet düşmanlığı yapanlara karşı çok daha fazla uyanık olmalıyız… Tarih boyunca hainler doğru bilgileri göstererek yanlış yola yönlendirme marifetini göstermişleridir. Sormayı, sorgulamayı ve aslını araştırmayı Müslüman olmanın gerekleri arasına alarak günümüzde bari buna izin vermemeliyiz.
*
Düşünmeyi ve düşüneni kötü gösterenlerin kötü niyetleri açıktır ama bunu ancak düşünenler görebilir, diğerleri hainlere hizmete etmeye devam eder. İşte bu yüzden yüzyıllardan beri İslam ümmetine sızan hainler Müslümanları düşünmekten, düşünenden uzak tutmaya çalışmış ve başarısı oranında da dünya hâkimiyetini kazanmıştır. Bu hâkimiyeti artırmak için oyunlarından bir tanesi de düşüncesiz yaptıkları insanları milliyetsiz de bırakmaktır zira milliyetsizin vatanı da olmaz. Böyle devam ederse İslam düşmanları, dünya hâkimiyetlerini İslam yurtlarının en mahrem bölgelerine kadar nüfuz ettirme hedeflerine ulaşabilirler.
*
Müslümanları düşünmekten korkuttukları kadar okumaktan da uzak tutmaları aynı oyunun bir parçasıdır. Okumayan insan dinleyerek öğrenir ve çevrede aynı yalanı tekrar eden ne kadar çok adam olursa, düşüncesiz ama inanmış, İslam düşmanlarının yalanlarına, uydurmalarına inanmış insanlar da o kadar çoğalacaktır. Bir milliyete sahip olmamın böyle oyunları bozacak cinsten bir zırh olduğunu bilen ama cahil kalabalıklarca takip edildiği için güçlü görünen hainler bu zırhı delmek için İslamcı söylemlere sarılmaya devam edecektir.
*
Tarihe gitmeye gerek yok, İslam’a göre Türk’üm demek günahtır, milliyetçilik kötüdür diye öğreten cemaatin bu konuda her fırsatı değerlendiren yayın organlarında niçin Kürtçülük yapıldığının cevabını araştırmalıyız. Gerçek Müslüman, İslam’a göre Türk’üm demek günahtır diye öğretirken Kürtçülük yapar mı?
*
Osmanlı zamanında Kürt milliyetçiliği yaptığı için hapse atılanların, yöntem değiştirip Kürt milliyetçiliğine hizmeti bırakarak Türkleri milliyetsizleştirme hizmetine başlaması ve bunun için ortam olarak camileri seçmiş olması çok manidardır. Tarihte İslam için en çok şehidi veren millet olma onuruna sahip Türklerin bu oyuna gelmiş olmaları daha da manidardır.
*
Milliyet düşmanlığı yapanlar Osmanlı İmparatorluğu’nun milliyetçilik yüzünden yıkıldığını anlatır. Doğrudur ama bu doğru bilgiyi takip ederek kendi milletine, milliyetine düşman olmak da düşmanlarımızın sinsice kurguladığı oyunun sonucudur. Çünkü Osmanlı’yı parçalayan milliyetçilik Osmanlı’dan ayrılmak isteyen Yunan, Bulgar, Arap, Kürt, vs. milliyetçiliğidir, Türk milliyetçiliği değildir! Türk milliyetçiliği parçalanmanın kaçınılmaz aşamaya geldiği zamanda çekirdek vatanı kurtarmaya odaklanarak yeni bir devlet kurmayı başarmıştır ama diğerleri düşmanların oyuncağı, uydusu, sömürgesi olmaktan kurtulamamışlardır. Bunun sonucu olarak İngiliz’in, Fransız’ın, İtalyan’ın emrine giren Osmanlı bakiyesi özellikle Müslüman milletlerin düşmanın amacını engelleyen Türklere ve Türklüğe karşı yalan, sahte bilgiler ile doldurulmuş olduklarını anlamak için müneccim olmaya gerek yoktur ama artık bu oyuna bir dur demeye gerek vardır. Gelecek hafta devam etmek üzere inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.