1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Milli Görüş Lideri Erbakan anılıyor
Milli Görüş Lideri Erbakan anılıyor

Milli Görüş Lideri Erbakan anılıyor

Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) adına açıklama yapan AGD Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, ““Merhum Erbakan hocamız Türkiye ve dünya siyasetine millî görüş ve adil düzen kavramları ile imzasını atmış, fikir ve aksiyon adamıdır” dedi.

A+A-

Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) Konya Şube Başkanları, merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 10'uncu yıldönümü dolayısıyla, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanlığı Toplantı Salonu'nda bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının sözcülüğünü AGD Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç yaptı. Basın toplantısında Kılıç'a MİLKO Konya Şube Başkanları eşlik etti. “Erbakan hocamız bundan on yıl önce 27 Şubat 2011 de hakkın rahmetine kavuşmuştur” diyen, Ceylani Kılıç, “Merhum Erbakan hocamız Türkiye ve dünya siyasetine millî görüş ve adil düzen kavramları ile imzasını atmış, yakın tarihimize damgasını vurmuş önemli bir siyaset, ilim, fikir ve aksiyon adamı olmuştur” şeklinde konuştu.

Davaya adanmış bir hayat

Erbakan'ın; başlattığı Millî Görüş harekâtının, savunduğu hak anlayışının, ortaya koyduğu çözümler ile farklı olduğunu, yerli olduğunu ve milli olduğunu ispat ettiğini dile getiren Kılıç, “Ne olarak anılmak istersiniz?' diye sorulduğunda: 'Malıyla, canıyla cihat eden bir Müslüman olarak anılmak isterim' cevabını vermiştir. O, kınayanın kınamasına aldırmadan, ömrünü inandığı hak davaya adamış şuurlu bir Müslüman'dı. Hocamız “Önce Ahlak ve Maneviyat” prensibi ile hareket etmiştir. Manevi kalkınma olmadan maddi kalkınmanın olamayacağını, maddi ve manevi kalkınmanın birlikte olması halinde insanlığa saadet getireceğini kendisi için bir ölçü bilmiştir. Bir taraftan manevi kalkınma hamlesini yürütürken, diğer taraftan maddi kalkınmanın gereği olarak sanayileşme hamlelerini yürütmüştür. O her alanda bu millet için çığır açan bir lider olmuştur. O bütün insanlığın hem dünya hem de ahiret saadetini istiyordu. Herkese dünya ve ahiret saadetinin ancak İslam ile sağlanabileceğini, İslamsız saadetin imkânsız olduğunu anlatıyordu. Müslümanlara batılın oyun kurucularının gündemlerine takılmamayı, onların oyunlarına karşı, oyun kurmayı öğretmiş, uyuyan aslanı uykusundan uyandırmıştır. Siyonizmin, ABD, AB ve benzeri ırkçı emperyalist kuruluşların güçlerinin zahiri olduğunu, güç ve kudret sahibinin ancak Allah elinde olduğunu Müslümanların zihin kodlarına nakşetmiştir” dedi. Kılıç şunları söyledi: “MİLKO kuruluşlarımız tarafından Erbakan Hocamızı anma ve anlama etkinlikleri çerçevesinde çeşitli programlar yapılmaktadır. Yapılacak programlar gün gün duyurulacak. Ayrıca duasının 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde yapılmak üzere, Başta Erbakan Hocamız ve tüm şehitlerimiz adına 250 bin şehidimize 250 bin hatim okunması için MİLKO kuruluşları olarak bir kampanya başlatıyoruz. Tüm halkımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.