Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Milli İrade

A+A-
Seçimden seçime bir oy kullanma hakkımız var, bu vatandaşlık görevimiz. Görevimizi yaptıktan sonra konuşmanın, tartışmanın bir anlamı kalmıyor. Çünkü oy kullanma görevini tek tek yapan bireylerin iradesi, yağmur damlalarının dereleri, gölleri, denizleri oluşturduğu gibi milletin iradesi haline gelerek ülkeyi yönetecek partiyi seçiyor ve bundan sonra konuşma sırası sizindir, biz artık susuyoruz diyor…
*
Millet oy kullanarak seçtiği vekillere, ülkeyi yönetmek üzere bizim yerimize kararları alın, kanunları çıkarın, makamlara ehil kişilerin atamalarını yapın, birliğimizi güçlendirin, geleceğimizi düşman planlarına yem etmeyin ve ülkemizi daha iyi bir geleceğe taşımak için çalışın, bu hedef için çalışacak kabiliyetli, vasıflı vatandaşlarımızı bulun, çalıştırın, organize edin diyerek bir tür vekaletname vermiş oluyor.
*
Vekaleti veriyor ama icraatı da takip etmek istiyor, bir yanlışınız olursa gelecek seçimlerde görüşürüz diyor.
*
Bir millet meziyet sahibi, beynini bazı güç odaklarına kullandırmayıp kendi aklı ve imanı ile kullanabilen sağduyulu bireyler yetiştirebildiği ölçüde kalkınır, gelişir, büyür.
*
Bir millet içinden çıkan bireylerin en iyilerini kendini yönetecek şekilde seçmeyi başardığı ölçüde kalkınır, gelişir, büyür.
*
Hemşerimiz, Başbakan Sayın Prof Dr Ahmet Davutoğlu ikinci seçim tecrübesinde bizi gururlandıran bir başarıya imza attı. Bundan sonra O’nun başarısı milletin başarısı olacaktır. Başarı tek kişilik bir kahramanlık hikâyesi değil, elbette bir ekip çalışmasının sonucudur.
*
Dünya düzeninde ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmak ancak doğru ekipleri kurabilmek ve o ekipleri etkin şekilde yönlendirebilmek için doğru sistemi tanımlamak ile aynı anlama geliyor.
*
Dolayısı ile Sayın Başbakanımıza ekip arasına karışması muhtemel kifayetsiz muhterislere karşı, din tacirlerine karşı ve itibar simsarlarına karşı güç ve feraset diliyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan’ın derin tecrübesi ve siyasi dehası da yeni dönem için bir ışık kaynağı olacaktır.
*
Ancak, AK Parti ülkemizi tek başına yönetecek kadar oyu alsın ama anayasayı değiştirme konusunda diğer partiler ile farklı görüşler ile müzakere içinde, uzlaşma içinde çalışmasını sağlayacak oy oranını aşmasın diyen vatandaşın da dikkate almasını bekliyorum.
*
Çünkü Osmanlı ruhunun İslam ile beslenen dönemlerinde çoğunluğun azınlığı ezdiği görülmemiştir… Bazı karanlık ve cahil kesimlerin siyaseti, bir ekip ve strateji oyunu olan basketbol maçı gibi değil de bireysel bir boks maçı gibi algıladığı dikkate alınırsa, seçmene farklı görüş ve fikirlerin milletleri kalkındıran bir güç kaynağı olabileceğinin anlatmasını bekliyorum…
*
Sandıktan çıkan milletin iradesi hayırlı olsun.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.