1. YAZARLAR

  2. Duran ÇÖLCÜ

  3. Milli İrade Hâlâ Hükümet Bekliyor
Duran ÇÖLCÜ

Duran ÇÖLCÜ

GÖZLEM
Yazarın Tüm Yazıları >

Milli İrade Hâlâ Hükümet Bekliyor

A+A-
Hükümetin kurulmamasından dolayı ülkemizde olduğu gibi, hepimizde bir endişe oluşuyor.
Buna ilaveten ekonomideki belirsizlikler, son gelişen terör olayları, artan güvenlik endişeleri insanları olumsuz düşünmeye de sevk ediyor. Ekonomik olarak da durağan bir süreçte iken, dövizin beklenmedik yükselişleri de hiç te iyi değil. Kurlardaki iniş ve çıkışlar bizlere büyük zarar veriyor. Bu zarardan kurtulmakta istikrar ve güven çok önemli. Partilerin hükümet kurma noktasındaki anlaşmazlıkları her geçen gün biraz daha endişeleri artırmaya devam ettirecek gibi görünüyor. Ortak noktalarda buluşmayı başaramayan meclisteki partiler, çözümü seçimde görüyorlarsa Milli İrade’nin isteğinin karşısında yanlış yapıyorlar demektir.
***
Yeniden bir seçim yapılsa da tek başına bir parti iktidara gelecek mi? Bunu çok uzak bir ihtimal olarak görüyorum. Milli İrade koalisyonla ülkeyi yönetin diye meclisteki partilere ortak bir görev vermişse öyle de olmalı. 7 Haziran’da sandığa giderek oyunu kullanan halkımız ülkede huzur isterken, ekonomik ve siyasal istikrarın yeniden sağlamasını bekliyor. Diğer taraftan ülkemizin giderek büyüyen her türlü sorunlarının geç kalınmadan çözümünden yana bir tavır içinde. Mademki her şey Milli İrade ise,  onun üstüne söz söylenmezse, yapılacak olan da seçmene saygı duymak. Ülkemizin bütününde olduğu gibi, herkesin beklentisi olan hükümetin biran önce kurulması. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki siyasi partiler ülkemizin çıkarları ve halkımızın beklentisi için ortak noktalarda buluşup ülkeyi hükümetsiz bırakmamalı. Bu uğurda samimi olarak çaba vermeliler. Türkiye’yi oyalamamaları gerekir. Yeniden seçim değil, hükümet kurulmalı.
***
Hem zamana ve hem de seçimde yapılacak harcamalara yazık değil mi sorarım sizlere? Ülkemize ve ekonomiye katkı sağlayacak bir hükümetin biran önce kurulması bir rahatlık getirecek. Umarım önümüzdeki hafta başında halkımızın beklentisi olan hükümetin kurulacak müjdesi verilir. Kurulacak olan bu hükümetinde önceliği de elbette ekonomik ve siyasal istikrarın sağlanması olacaktır.  Belirsizlik ekonomide haraketliliği ve tempoyu düşürdüğünden dolayı iş dünyası koalisyon çalışmalarına hız verilerek bir önce hükümetin kurulmasından yanadır. Çünkü hükümetin kurulmasıyla birlikte iş dünyası ve tüm Türkiye rahat bir nefes alacaktır. Ne derseniz öyle değil mi?
 
 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.