1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Millileşme mi Dediniz?-1
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Millileşme mi Dediniz?-1

A+A-

Seçim yaklaşıyor siyaset ısınıyor her parti taraftarını yanında tutmak için ve hatta rakip partilerin taraftarını kendine çekmek için büyük bir çaba içinde.

*

Düne kadar başını örten kızımızı, kadınımızı kamu alanına sokmayan, okuluna almayan CHP zihniyeti İslamî söylemler öğrenirken, her türlü milliyetçilik ayaklarımız altındadır diyen AKP, millîleşmeden bahsediyor.

*

Kafalar karışıyor ister istemez. Hangi millîleşme? Bu milletin anasına küfreden işadamları devlet ihalelerinden parasına para katarken, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisini Milletin Adamı diye tanıtan bir Cumhurbaşkanımız var. Peki, küfür hangi millete edildi, Cumhurbaşkanımız hangi milletin adamı oldu?

*

Milletin acilen ve net bir şekilde tanımlanmasına ihtiyaç duyuyoruz. İnsanımızın yolunu doğru bulmasını ve gelişmesini, düşünmesini engelleyen, kafaları karıştıran, yolları şaşırtan her gün yüz yüze olduğumuz bir yığın kavram kargaşası yanında bir de millet tanımı ihtiyacı hasıl oldu.

*

Millet veya millîyetçilik düşmanlığı nereden geliyor? Bunu irdelemek belki bir parça cevap olur kafamızdaki sorulara; Öncelikle Peygamber efendimizin (sav) bir hadis-i şerifinin yanlış tercüme edildiği ve ırkçılık ile milliyetçilik arasındaki fark anlaşılmadığı için millet düşmanları İslam’a göre Türküm demek günahtır yalanı ile kolayca uyuttu milleti. Ve millet, millet olma meziyetlerini büyük ölçüde kaybetti.

*

Milliyetçilik uyudukça düşmanların kudurması normaldir. Türk düşmanlığı İslam düşmanlığından ayrı ele alınamaz. Kurtuluş savaşımıza bile İngiliz projesi diyecek kadar alçakça, azgınca bir iftirayı insanımıza yutturmaya çalışan, sözde alim, sözde hoca ve siyasetçilerin işbirliği acaba kimlerin projesidir, üzerinde durmaya değmez mi sizce de?.

*

AKP’den milletvekili olduğu halde ben Türk olmamın ne faydasını gördüm? diyecek kadar cahil kalmış evlatlarımız. İnsan milletine katkı sağladığı kadar adam olur, milletinden bir şeyler almayı beklemek parazitliktir, ağacın kabuğu altındaki kurtçuklar gibi diyenler oldu belki ama duyan, anlayan oldu mu?

*

Cahilleşen, uyuyan nesiller içinden, İslam’a göre Türküm diye öğreten cemaatin medyası niçin Kürt milliyetçiliği yapıyor, Türkçülük günah ise Kürtçülük yapmak günah olmuyor mu? diye soracak bir babayiğit çıktı mı?. Çıktıysa bile kimin medyası mikrofon uzatır, kamera tutar ki böyle insanlara?

*

 

Vatanın bölünmesi riski konuşulurken, devletin hapse attığı bir katili onurlandıran politikalar ile kimlere ne mesajı veriliyor? Hangi projelere hizmet ediliyor? Gittikçe karmaşıklaşan sorular içinde artan akıl ve mantık kırılmalarını görmezden gelerek milletin oyu peşine düşmüşse siyasetçilerimiz, millet ne yapmalı? Yarın devam edelim inşallah…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.