1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Millileşme mi Dediniz?-2
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Millileşme mi Dediniz?-2

A+A-

Vatanın bölünmesi riski konuşulurken, devletin hapse attığı bir katili onurlandıran politikalar ile kimlere ne mesajı veriliyor? Hangi projelere hizmet ediliyor? Gittikçe artan akıl ve mantık kırılmalarını ciddiye almadan milletin oyu peşine düşmüş siyasetçilerimiz.

*

Açılım yapılacaksa, ezilmiş halklarımıza hakları verilecekse bunu demokrasi içinde seçilmiş milletvekilleri ile niçin yapamıyoruz da bir terör örgütünü devletimize muhatap ediyoruz? Terörün silahından mı korkuyoruz, İsrail’e van minut çekecek cesaretimiz varken?

*

Demokrasi güzeldir ama erdemli insanlar elinde olursa güzel olur, cahil insanlar için zulümdür demokrasi aynen bazı insanların yüreği sade yağı götürmez atasözünde olduğu gibi.

*

Diğer bir açıdan millet düşmanlığının kaynağı, Osmanlıcı olduğunu iddia eden kesimin Osmanlıyı yıkanın milliyetçilik akımları olduğuna inanmasıdır. Bu tipler düşünmeden inandığı için önünü, sonunu anlamadan milliyetçilik karşıtı söylemlerin peşine düşüyor kolayca.

*

Osmanlıyı yıkan hangi milliyetçiliktir? Türk milliyetçiliği mi, yoksa Yunan milliyetçiliği, Bulgar milliyetçiliği, Leh milliyetçiliği, Rus milliyetçiliği, Ermeni milliyetçiliği, Kürt milliyetçiliği, Arap milliyetçiliği mi? El cevap, hepsi!

*

Türk milliyetçiliği ise yıkan değil, eriyen buz kütleleri gibi yok olup giden Osmanlı toprakları içinden bir kısmını kurtarıp, emperyalist İslam düşmanlarına kafa tutan milliyetçiliktir. Diğerleri gibi emperyalist paçası yalamadığı için onurunu koruduğu için, dik durduğu için ve İslam düşmanı emperyalistleri madara ettiği için malûm çevrelerde en sevilmeyenidir.

*

Türk milletinin sevilmemesinin bir sebebi de tarihe bakınca İslam için en çok şehidi veren milletin Türk milleti olduğunun görülmesindir. Yapılan bazı hataları büyüterek bu tarihi onurun görülmesini istemeyenler milletimizi, milliyetçi – ümmetçi diye ayıracak kadar akıl sınırlarını zorlayan hain projelere hizmet eden karanlık ruhlu insanları alim gibi, hoca gibi göstererek projelerini yürütebilirler. Milliyetçileri, ümmete dolayısı ile İslam’a karşı gibi gösterebilirler sahte kahramanları, sahte delilleri, sahte alimleri, sahte hocaları ve hurafe bilgileri ile.

*

Lütfen bakınız, dünyayı yöneten güçlü ülkelerden hangisi demokrasi dışı rejimler ile yönetiliyor? Hangisi milletini, milliyetini reddedip, ayaklar altına alıyor? Var mı bir örnek?

*

 

Kafalar karışık, mason localarını kapatan Atatürk’e bile mason iftirası atanların mason olduğu ortaya çıktığına göre Atatürk ve icraatları hakkında daha hangi yalanlar söylendi acaba diye bir daha düşünmeyecek miyiz? Kurtuluş savaşımızın kazanımlarını ayaklar altına almak isteyenlerin kimler olduğunu bizi en güçlü yerimiz olan imanımızdan vurmak için nasıl oyunlar tezgahladıklarını anlamak için tekrar düşünmeye değmez mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.