1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. MÜSİAD YHT İÇİN KONYA'YI HAZIR OLMAYA ÇAĞIRDI
MÜSİAD YHT İÇİN KONYAYI HAZIR OLMAYA ÇAĞIRDI

MÜSİAD YHT İÇİN KONYA'YI HAZIR OLMAYA ÇAĞIRDI

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Arslan Korkmaz, Konya-Ankara arası Yüksek Hızlı Tren (YHT) in seferlere başlamasıyla Konya-Ankara arası bir yolcu sirkülasyonu olacağını belirterek, Konya'nın bu trafiğe kendisini hazırl

A+A-

Korkmaz yaptığı açıklamada, Konya-Ankara arası YHT seferlerin başlayacak olmasının sevindirici olduğunu belirterek, Konyalılar olarak Ankara'dan Konya'ya ciddi bir yolcu sirkülasyonunun olacağını ve bu sirkülasyona bir an evvel ciddi hazırlıklar yapılması gerektiğini dile getirdi. Konya'nın başkent Ankara'ya bağlanmasının Konya'nın stratejik açıdan daha önemli bir hale getirdiğini de ifade eden Korkmaz, "Bu açıyı iyi değerlendirmeli ve Konya'ya karşılıklı olarak her gün yoğun yolcunun taşınacağını unutmamalıyız. Türkiye'nin kalbi konumunda olan Konya'nın başkentten her gün alacağı bu kadar yolcuya karşılık ciddi bir altyapısı olmalıdır. Kültürel altyapısı çok zengin olan Konya'nın fiziksel altyapısını da buna göre en kısa süre de dizayn etmesi, ağırlanacak yerli ve yabancı turistlerin rahatlığı ve ekonomik canlılığı açısından önem taşımaktadır" dedi.
Tren seferleriyle Konya'nın konaklama mekanı gereksinimine ihtiyaç duyacağın da belirten Korkmaz, "Mevcut otel kapasitemiz şu an için bunu karşılamayacak ölçüde görünmemektedir. Gelen misafirlerimize konaklama imkânını ne kadar iyi sunabilirsek, onların o ölçüde şehrimizi reklam edip, tanıtım yapacaklarını unutmamalıyız. Ayrıca, gelen misafirlerimizin Hz. Mevlana Türbesi ve çevresine, şehir merkezine veya gidecekleri yerlere rahat ulaşımlarının sağlanabilmesi için, yeni, toplu taşıma güzergâhları belirlenmeli, hat sayıları ve sefer sayıları arttırılmalı, taksi imkanını ve taksi durak sayısı eskisine nazaran iyileştirilmelidir. Genel olarak hizmet sektöründe yer alan esnafımızın da kendisini gelecek olan misafirlere göre hazırlaması, sundukları hizmetleri daha kaliteli hale getirmesi, şehrimizin tanıtımına büyük katkılar sağlayacaktır. Biz Konyalılara da düşen misafirperverliğimizi en iyi şekli ile göstererek Anadolu'nun sıcaklığını gelecek olan misafirlere yansıtmaktır" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.