Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Neden MHP (1)

A+A-

Her gittiğim ortam da soruyorlar bana MHP bu seçimde ne yapar?

Hiçbir zaman siyasi kimliğimi hiçbir şartta gizlemedim. Gizlemem de. Benim öyle ekonomik çıkarlarım bozulur derdim yok. Olmazda. Hiçbir yerde iş bulamazsam gider köyde babamın dizinin dibine oturur bulgur pilavına kaşık sallarım. Hani olsa fena da olmaz yani.

Konumuza dönecek olursak biz MHP olarak Konya’dan en az 5 milletvekili alacağız. Bakın bunu üstüne basarak söylüyorum. Nedenlerini biraz sonra açıklayacağım. Bu zamana kadar söylediğim bütün seçim tahminlerim bire bir aynısı ile çıkmıştır. Danışmanlığını yaptığımız oda başkanları buna sanırım kefildirler. (İMO Konya-Bakırcılar odası)

Şimdi biz neden mi kazanacağız sorusunu açıklayalım.

Her şeyden önce biz genç ve dinamik bir ekibiz.

Şımarmıyoruz çalışıyoruz. Kapı kapı atlamadan projelerimizi anlatıp halkımızın içinde nefes alıyoruz. Bizde kibir böbürlenme yok biz konuşmak için sahneye çıkmıyoruz. Ve sahneye çıkmadığımız gibi korumamız da yok biz halkız. Dolayısıyla kimseyi de bir metre yüksekliğindeki sahneden atmıyoruz.

Biz pazardayız, biz kahvedeyiz, biz işçilerle inşatta iftardayız, biz camideyiz, biz rakip partilerin seçim çadırlarındayız kimseyle sorunumuz yok, gördüğümüz her eli sıkıp muhabbetteyiz.

Bu gün Ayşe teyzenin tarhana çorbasına kaşık sallıyoruz, ertesi gün Ahmet beyin iftar davetindeyiz, eğer davet ederlerse parasını helal kazanan her kesin sofrasından bir kaşık çorbadan nasipleniriz.

Haramla işimiz yok, tefecinin, ihalecinin, haraççının elini de sıkmayız yemeğini de yemeyiz. Oyu da gerekmez bize bu yaratıkların.

Neden mi kazanacağız ?

Biz Başbuğumuzun yolunda,

‘Hepimiz birer Türk Bayrağıyız, lekelenmeyiz, lekeletmeyiz, yere düşmeyiz.’

Neden mi kazanacağız ?

Biz vatanımız, namusumuz, bayrağımız için ölür öldürürüz… Biz bir ölür bin diriliriz.

Biz delikanlı ülkücüleriz. Atamızın emanetini başbuğumuzun çizgisinde korur yaşar,yaşatırız.

Rengimiz tektir bizim, bukalemun gibi renkten renge girmeyiz. Kim güçlüyse kılıcını sallayıp yarın gücünü kayıp ettiğinde bırakıp kaçmayız. Bizim için önemli olan Allah’ın rızası, devletin bekasıdır. Her ne yaparsak bunları gözetir vicdanımız rahat gezeriz.

Bizim elimizde şehit kanı yok,

Bizim elimizde Müslüman kanı yok,

Bizim kursağımızda mazlum, yetim, dul, lokması yok…

Kendi bileğimizin dışında besmele çektiğimiz sofralar da yok.

Rüşvet almayız, adam kayırmayız. Hak eden hakkını alır bizde, git falanca gazeteye abone ol, git falanca partiye yardım et demeyiz.

Yarın devam edeceğiz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.