1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Öğmen’den asırlık planlama
Öğmen’den asırlık planlama

Öğmen’den asırlık planlama

Meram’ı insan ve çevre dostu, demokratik, çözüm odaklı ve sosyal bir ilçe haline getirmek için çalışmalara başladıklarını söyleyen AK Parti Meram Belediye Başkan Aday Adayı Ali Öğmen, kent planlamasına vurgu yaptı.

A+A-

Meram’ı insan ve çevre dostu, demokratik, çözüm odaklı ve sosyal bir ilçe haline getirmek için çalışmalara başladıklarını söyleyen AK Parti Meram Belediye Başkan Aday Adayı Ali Öğmen, “Başta kent planlaması ve imar olmak üzere, yaptığımız hizmetlerin tümünü asırlık olarak planlayacağız” dedi.

 

Mehmet Ali Eskipostalcı

‘Genç, katılımcı, yeni nesil belediyecilik’ sloganıyla yola çıkan AK Parti Meram Belediye Başkan Aday Adayı Ali Öğmen, seçim çalışmalarını başlattı. Novotel’de düzenlediği basın toplantısında projelerini gazetecilerle paylaşan Öğmen, Konya’nın tarihi, kültürü ve konumu sebebiyle yüzyıllar boyunca büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan köklü bir şehir olduğunu ifade etti. Öğmen, “Selçuklu Devleti’nin başkentliğini yapan bu şehir, bize bugüne dek çok emek verdi. Bugün bu emeğin karşılığını verebilmek adına, Konya’mıza ve büyüdüğüm yer olan Meram’a hizmet edebilmek için yola çıktık. Cumhurbaşkanımızın yolunda, Meram’ı hak ettiği noktalara getirmek, 2023 vizyonu çerçevesinde, Meram’ın yalnız bugününü değil, geleceğini inşa etmek, Meram’ı insan ve çevre dostu, demokratik, çözüm odaklı ve sosyal bir ilçe haline getirmek için bugünden itibaren çalışmaya başlıyoruz. Bu yolun çetin bir yol olduğunu biliyoruz. Hizmetin büyük bir sorumluluk olduğunu biliyoruz. Kalkınmanın yerelden başlayacağı düşüncesiyle ülkemize hizmet etmek için çalışacağız” dedi.

Doğrudan demokrasi

Öncelikli ilkelerinin sürdürülebilir ve kalıcı hizmetler sunmak olduğunu vurgulayan Öğmen, “Bu çerçevede özellikle altyapı çalışmalarımızı tek seferde, tam olarak yapacağız. Başta kent planlaması ve imar olmak üzere, yaptığımız hizmetlerin tümünü asırlık olarak planlayacağız. Arkamızda hiç iş bırakmadan yola devam edeceğiz. Tüm projelerimizi katılımcılık ruhuyla hazırlayacağımız e-belediye uygulaması üzerinden referandumlara sunarak milletimizle birlikte karar vereceğiz. ‘Yaptım, oldu’ anlayışına katılımcı ve yeni nesil bir anlayışla son vereceğiz. Doğrudan demokrasi uygulayacağız” diye konuştu.

‘Sahada olacağız’

Sorunları birinci ağızdan dinlemek için daima sahada olacaklarını hatırlatan Öğmen, konuşmasını şöyle tamamladı: İlk hedefimiz istihdam planlarımızı uygulamak olacak. Yeni iş sahaları yaratıp, Meram’ın yatırım noktasında güçlenmesi hedefine ulaşmak istiyoruz. Milletimizle her cumartesi toplantılar yaparak, eylem planları belirleyeceğiz. Bunun yanı sıra belediyemizi milli yazılımlarla dijitalleştirerek, geleceğin ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışacağız. Çevre konusunda bilinçli, geri dönüşüme ve yenilenebilir enerjiye önem veren bir anlayış benimseyeceğiz. Meram’ı estetik olarak yüceltmek istiyoruz. İnsan odaklı, yaşayan ve yaşatan, genç bir Meram oluşturacağız ve halkımızla birlikte yöneteceğiz.”

ogmen’den-asirlik-planlama-(2).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.