1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Okçular Tepesi mi?
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Okçular Tepesi mi?

A+A-

Okçular Tepesini terketmeyin diye propaganda yapanlar var çok sayıda;

1- Ortada Okçular Tepesi diye bir durum varsa memleketin yüzde ellisi müşrik olmuş demektir, yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bir memleketi ne hale getirdiniz diye sorarlar adama. Ne oldu da yüzde doksan dokuzdan yüzde elli seviyelerine geldi Müslüman oranı bir zahmet önce kendine sonra bana izah eder misin?

2- Okçular Tepesi dediğiniz yer acaba ihaleler, liyakatsız kadrolaşmalar, imar rantı ve sorgusuz hesapsız sağa sola aktarılan paralar olabilir mi?

3- Savaş ganimetlerinin hesabını soran sahabelere hain, kafir demeden tek tek hesabını veren Hz. Ömer gerçeği dururken, beytülmal ile ilgili, toplanan vergiler ile ilgili, ihalelerle ilgili en ufak soru sorana kafir, FETÖ’cü, PKK’lı, hain diye saldırmanız nasıl bir durum hali ?

4- Bu kadar fanatizmin kendinizin imani durumuna zarar verdiğini farketmiyor musunuz ?

5- Hadi kendinizi cehenneme adadınız diyelim, son bir yılda özellikle gösterdiğiniz, bidatler ve putçuluk noktasına varacak kadar ilerleyen söylem ve eylemler ile Müslüman ahaliye ve İslam dinine kara leke çaldığınızı farketmiyor musunuz?

6- Daha dün alnı secdeye değiyor diye ses çıkarmadığınız, bizden sayılırlar diye kafanızı kuma gömdüğünüz FETÖ, memleketi mahvetti, hala cemaat, parti, tarikat ve benzeri oluşumların peşinde ders almadan hareket etmeniz ne anlama geliyor farkında mısınız ?

7- FETÖ’nün geçmişte uyguladığı yalan, riya, iftira, itibarsızlaştırma gibi yöntemleri FETÖ’den mi devraldınız?

8- Az biraz aklını kullanan ve düşünen, gerçekleri araştıran, yerine göre eleştiren yerine göre takdir eden ciddi bir kitle var bu memlekette. Bu kitle her görüşten ve her fikirden, ahlaklı ve fikri namusu olan insanlardan müteşekkil. Bu kitle topluma yön vermeye başladığı zaman milletin tepkisinin kartopundan çığa dönüşeceğinin farkında değil misiniz?

9 - Beka sorunu var derken memleketi kinleştirip iki kutba ayırıp dış güçlere bilerek veya bilmeyerek hizmet ettiğinizin farkında değil misiniz?

10- Siz milleti salak yerine mi koyuyorsunuz ?

11 - Siz Müslüman mısınız? Müslümansanız Müslümanlığa vakıf mısınız? İslam neyi emrediyor biliyor musunuz ?

12 - Bu soruları okuyup, her türlü fanatizmden sıyrılıp vicdanınla cevap verebiliyor musun?

Cevap vermek istemiyorsan sana rahip Brunson’dan “Ben giderim adım kalır, fanatikler beni hatırlasın” şarkısını armağan etmek istiyorum . 

Dinledikçe bu yazıyı hatırlarsın...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.