25 Mayıs 2016 Çarşamba
O babayiğit Konyaya yakışır
Terörle mücadele sürecek
Ormanlar onlara emanet
Altın düştü
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okulda falaka
02 Haziran 2012 Cumartesi 11:02

Okulda falaka

Meram’da ilköğretim 5. sınıf öğrencisi bir çocuğun, okul müdürü ve yardımcısı tarafından dövüldüğü iddia edildi. 11 yaşındaki E.Ç.’yi ayakkabısı ve çoraplarını çıkararak falakaya yatırdıkları öne sürülen okul müdürü ve yardımcısı hakkında “yaralama” suçun

OKULDA FALAKA İDDİASI

 

Meram’da ilköğretim 5. sınıf öğrencisi bir çocuğun, okul müdürü ve yardımcısı tarafından dövüldüğü iddia edildi. 11 yaşındaki E.Ç.’yi ayakkabısı ve çoraplarını çıkararak falakaya yatırdıkları öne sürülen okul müdürü ve yardımcısı hakkında “yaralama” suçundan dava açıldı.
 

İddiaya göre, Meram’da ilköğretim 5. sınıf öğrencisi E.Ç., okulun müdür yardımcısıyla görüşmek amacıyla odasına gitti. Odada kimse olmadığı için dışarı çıkacağı sırada, resim öğretmeni E.Ç.’yi gördü ve “Sen burada ne yapıyorsun, çık dışarı “ dedi. Bunun üzerine E.Ç. sınıfına döndü. Bir süre sonra nöbetçi öğrenci, E.Ç.’nin sınıfına gelerek müdür yardımcısı A.A.’nın kendisini çağırdığını söyledi.

HIRSIZLIKLA SUÇLANDI

E. Ç. müdür yardımcısının odasına gittiğinde okul müdürü Ö.B.’de oradaydı. Küçük çocuğun üzerini arayan müdür yardımcısı odasına neden geldiğini sorarak E. Ç.’yi tokatlamaya başladı. Daha sonra küçük çocuğun ayakkabısı ve çoraplarını çıkartarak,bulduğu sopayla falakaya yatıran müdür yardımcısı “Bunun annesini arayın, odadan alınan 200 TL’yi getirsin” dedi. E.Ç. parayı kendisinin almadığını ifade edince bu kez A.A. tarafından kulağının arkası tokatlandı. Odaya bir başka şahsın girmesiyle birlikte okul müdürü, E.Ç’nin icabına kendisinin bakacağını söyleyerek, küçük çocukla birlikte kendi odasına gittiler. Burada E.Ç’nin kafasını yumruklayan ve bacaklarını tekmeleyen okul müdürü, çocuğu tekrar müdür yardımcısının odasına götürdü, oradan da sınıfına gönderdi.

KAMERA KAYITLARI İNCELENSİN

E.Ç akşam eve gittiğinde boynundaki ve yüzündeki darp izlerini gören annesi önce ne yapacağını bilmedi. Daha sonra oğlunun bacağındaki morlukları da fark eden anne, okul müdürü ve müdür yardımcısını polise şikayet etti.
Olaydan 1 hafta sonra görüştüğümüz anne S.Ç. oğlunun vücudundaki izlerin hala belli olduğunu aktararak, “hukuk mücadelemi sonuna kadar vereceğim” ifadesini kullandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de şikayet dilekçesi verdiklerini dile getirenanne S. Ç. şunları söyledi: “Oğlumun vücudundaki darp izlerine öğretmenleri ve arkadaşları şahittir. Koridordaki kamera kayıtları incelenirse müdür yardımcısının, öğretmenler odasından sopa alarak kendi odasına gittiği de görülecektir”  

DAVA AÇILDI

Hırsızlıkla suçlanan oğlunun üzerinde para bulmadığına dikkat çeken anne S. Ç, “Hırsızlığı oğlumun yaptığını ispat etmekten de acizdirler. Bu kişiler sahipsiz olduğumuz düşüncesiyle, kendilerine hesap sorulamayacağı cesaretine sahip, şiddetle tatmin olan eğitimci olduklarını zanneden kişilerdir” diye konuştu.
Öte yandan, E.Ç.’yi darp ettikleri öne sürülen okul müdürü ve yardımcısı hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “yaralama” suçundan dava açıldı.  

Konyanınsesi.com.tr/ Özel

YORUMLAR
Eğitimcilere psikolojik destek sağlanmalı
Sümeyye Ekin
Takvimler 2012 yılını gösterirken eğitimcilerimiz hala falaka yapmaktadır. Olayla alakam olmadığı halde "Nasıl bir ülkede yaşıyoruz?" sorusunu sormaktan alakoyamırken kendimi bu olayı yapan eğitimciler nasıl bir vicdana sahip merak ediyorum. Milli Eğitim bakanlığı uyansın artık.
13 Eylül 2012 Perşembe 12:34
78.161.222.126
ÜYE İŞLEMLERİ
RESMİ İLAN
ÖZEL
Konya evden eve nakliyat Konya evden eve nakliyat