1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Onlar Değil Biz Bir Olalım
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Onlar Değil Biz Bir Olalım

A+A-

Ermenistan’ın başbakanı her geçen gün Türklerin aklını okuyup kamuoyuna değerli değersiz pek çok demeçler veriyor, işin seyrini izah ediyor; Karabağ’ın ardına koşması için sırtını sıvazlayıp, yüzyıllardır hayalleri olan toprakları vaat edenlerin yalnızlığa terk etmesinden yakınıyor. Ermeni kamuoyuna duyurulur; yüzyıllardır sizin için vaat edilen topraklar yalnızca sizin mitlerinizde sizindi, asırlardır o topraklar Türklerin idi bu yüzyılda ve gelecek yüzyıllarda yine Türklerin olacak. Tüm cihanda bir Türk kalmasa da ruhlarımız o topraklardan asla çıkmayacaklar.

***

Ermeni Başbakanı Paşinyan bir Ruslardan bir AB’lerinden yardım istediyse de yekpare yardıma gelen olmadı. Tıpkı amcasının oğlu Yunanistan’ın yalvarsa da yakarsa da yanına koşup gelemeyen biraderleri gibi. Bak burası son kale burayı Türkler başımıza yıkarsa bir sonraki hedefleri Vatikan kapıları, Çin Seddi olur dedi, duyan olmadı. Tıpkı Akdeniz’de amcasının oğlu Akdeniz bizim hakkımız diye yaygara çıkardığı hayali sınırlar içerisinde Türklerin varlığını def edelim petrollerimiz elimizden gitmesin diye ağlamalı yalvarışlarını işiten olmadığı gibi.

***

Karşı cephede hiçbir akrabalığın birbirini tanımadığı destek sağlamadığını söylüyoruz söylemesine de onlar hiç değilse kuzenler arasında manevi (!) desteklerini eksik etmiyorlar. Ya biz Kafkasya’da yaşanan olaylar üzerinde öz gardaşlarımıza nasıl destek veriyoruz. Tek millet dediğimiz Türk Milleti’nden birinin canı yanarken keyfi yerinde olan bizler ne yapıyoruz? Yunanı kuzenleri yalnızlığına terk etti diye gülüyoruz. Ermeniler ondan bundan yardım alabilmek için adeta yalvarıyor diye birbirimize olanları anlatıyor, keyifleniyoruz.

***

Dedelerimiz yıllarca bize kardeşliğin ne demek olduğunu yaşayarak öğretti. Bizler onlara bakıp da biraz olsun ders alamadık mı? Neden şimdi Türk dilini konuşan Türk diyarları birbirine sahip çıkmıyor? Yoksa Türk saydığımız özgür Türk devletleri Azerbaycan’ımızı Türk olarak mı saymıyorlar? Hadi onları saymadınız adı Türkmen olan dağın sahipleri ezilmeye çalışılırken neden sustunuz? Doğu Türkistan’a yapılan zulümler yapılırken neden sustunuz? Korktunuz mu yoksa siz yekten asimile edilip damarınızda akan kanları bedeninizden mi attınız? Ümit ederim ki yalnızca güçlü gördüğünüzden korkmuş olunuz aksini düşündüğümüz için bizler hayâ edelim.

***

Şunu unutmayın ki top tüfek olmasa, tankımız uçağımız olmasa elimizde çakı dahi olmasa da olur tüm bedeninizde size güç ve cesaret verecek şey damarınızda durmaksızın dolaşıyor. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın gençliğe hitabesinde buyurduğu gibi muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Bizler iyi günlerde de en korkunç günlerde de bir olalım, tek bir ağızdan haykıralım ki önümüze bir Allah’ın kulu çıkıp da ahkam kesemesin, bizleri yok sayıp tapusu kanlarımızla alınmış topraklarda hesap kurmaya kalkmasın. Gelin bir olalım, iri olalım. Artık bir garibin gözünden akmasın damla yaş haydi Oğuz’un yiğit evlatları birlik olalım.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.