1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Ordu Seferdeyse Sadece Dua Edilir
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ordu Seferdeyse Sadece Dua Edilir

A+A-

Ordu sefere çıkmışsa artık tartışmalar biter. Arkasından sadece dua edilir, muzaffer olması dilenir.  Aksini söyleyene vatan haini denir. Görüyoruz ki epeyce çoğalmış bu içimizdeki hainler.  Bazı siyasi partilerin oy aldıkları milletin menfaatleri yerine PKK ve PYD menfaatleri için savaşı durdurun mesajı vermiş olmasını gerçekten anlayamıyorum.  Türk askeri hain teröristler tarafından art arda şehit edilirken sesini çıkarmayan aydın bozuntuları şimdi PKK leşleri için feryat figan kardeşlik türküleri söylemeye çalışıyor. Askerlerimiz canlarımız şehit edilirken neden sesiniz çıkmıyordu. Öyle ya da bu savaşa girdik.  Bu savaşı biz istemedik savaşı kapımıza kadar getirdiler. Ne yapalım bırakalım topraklarımıza mı girsinler. Bu saatten yapılacak her şey gereklidir. Askerin operasyonlarda morali çok yüksek. Ve böyle devam etmesi gerek. Asker aleyhinde hiçbir olumsuz haber yapılmasına, konuşulmasına müsaade edemeyiz. Etmememiz gerekli.

***

Daha önceki yazılarımda neden bu operasyonların yapılması gerektiğini anlatmıştım detaylıca. Şimdi neden askere sahip çıkılması gerektiğini anlatmak için yazıyorum bu yazımı da. Asker bizim, vatan bizim, namus bizim. Ve bu asker bizim değerlerimiz için savaşıp şehit oluyor. Kim bilir belki yarın sıra bize gelir. Her gün belki iki belki üç şehit haberi gelmekte. İçimiz parçalanarak okuyor dua ediyoruz millet olarak. Dernekler ve STK’lar eliyle savaş halinde ki ordumuza giyecek ve yiyecek yardımı yapıyoruz.  O bölgede ki halk da askerimizi çok iyi karşılayıp, ellerinden geldiğince yardım etmekteler. Haberlerini izleyip millet olarak ordumuzla gurur duyuyoruz. İyi ki Türk’üz ve iyi ki bu dünyada bizim gibi aslan evlatlar var. Dünyaya nizam getirmeye devam ediyoruz. Elimizden geldiğince biz de vatandaşlar olarak askerimize sahip çıkmak zorundayız. Bu herhangi bir siyasi partinin meselesi değil topyekûn Türk milletinin meselesidir.

***

Dış güçlerden beslenen vakıflar ve bazı siyasi parti mensuplarının cırtlak sesleri geliyor sanırım gelmeye de devam edecektir. Lakin herkes bir gün devletin gücünü görecektir. Çünkü devlet gücünü Türk milletinden ve bu milletin dokunulamaz değerlerinden almaktadır. Herkes her şey af edilir. Bizler insanız hata bizim için, bizler içindir. Herkes elini vicdanına koyup düşünmelidir. Eğer bu topraklar bizim elimizden öyle ya da böyle alınırsa sonumuz ne olur. Bu hatada olanlar bir an önce hatalarından dönmelidirler.  Ya değilse bu işler iyice çetrefilli hale geldiğinde başlarına gelebilecekleri tahmin bile edemiyorum. Afrin operasyonu ve bu operasyonu yapan askerlerimiz bizim namusumuzdur. Namusumuza laf söyletmeyiz.

Saygılarımla…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.