1. YAZARLAR

  2. Duran ÇÖLCÜ

  3. Ortak İş Kültürü ve Kent Plaza
Duran ÇÖLCÜ

Duran ÇÖLCÜ

GÖZLEM
Yazarın Tüm Yazıları >

Ortak İş Kültürü ve Kent Plaza

A+A-

Şehrimizde son yıllarda ortak iş yapma kültürünün gelişmesi önemli bir adımdır.
Buna en güzel örnek 5 işadamının 150 milyon TL’lik yatırımıyla açılışı gerçekleştirilen Kent Plaza Alışveriş ve Yaşam Merkezidir.
Kent Plaza, ulusal ve uluslararası 60 markayı Konyalılarla buluşturuyor.
11 adet sinema salonu, spor merkezi, 2 adet yüzme havuzu, bowling salonu, yiyecek-içecek bölümleri ve açık terasları bulunan Kent Plaza'nın toplam alanı 110 bin metrekareden oluşuyor.
Kent Plaza Alışveriş ve Yaşam Merkezinin açılışına katılan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın ortak iş yapma kültürüne yönelik konuşması dikkatimi çekti.
Bakan Çağlayan,"Ülkemizde çok geliştiremediğimiz birlikte iş yapma kültürünü gerçekleştirmiş 5 değerli kardeşimin yapmış olduğu bu alışveriş merkezi hayırlı olsun. Kent Plaza, Türkiye ve Konya için önemli bir alışveriş merkezi olmasının ötesinde ortaklık örneği olması bakımından da önemlidir” diyor.
Zafer Çağlayan, Konya’nın her işte ve yeniliklerde öncülük ettiğine vurgu yaparken, ortaklık örneğinde de kendine yakışını yerine getirdiğini ve Konyalı işadamlarının ortaklık kültürünü geliştirdiğine, bu davranışın Türkiye içinde yol gösterici bir örnek olacağına dikkat çekiyor.
Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk de, Kent Plaza'nın iki açıdan önemli olduğunu belirttiği konuşmasında, 5 Konyalı cesur girişimcinin bir araya gelerek Konya'ya böyle bir eser kazandırmasının Konya ve Türkiye’ye örnek olması gerektiğine ve Anadolu sermayesinin ne denli güçlü bir yapıya kavuştuğunun göstergesi olduğuna işaret ediyor.
Türkiye de olduğu gibi şehrimizde de çoğalan alışveriş merkezlerinin Türkiye genelindeki sayıları 302’ye ulaşmıştır.
Bugün bu alışveriş merkezlerinin perakende sektörüne getirmiş olduğu ticaret hacmi 350 milyar Türk Lirası'na yaklaşmış durumdadır. Bu sektör binlerce kişiye istihdam sağlamasının yanında ticari potansiyeliyle ayrıcalıklı bir yere geliyor. Katkıları sadece bununla kalmayan alışveriş sektörü kentlerde yeni bir yaşam kültürü oluşturuyor.
Umarız Kent Plaza bu anlamda şehrimize bir katkı yapar. Şehrimize Kent Plaza Alışveriş ve Yaşam Merkezini kazandıran Ahmet Arıcı, Mehmet Ali Çiftçi, Ramazan Biberci, Aslan Korkmaz ve Selim Somuncu’nun örnek davranışını ve birlikteliğini kutlarım.
Bu birlikteliklerin diğer yatırımcılarımıza ve iş adamlarımıza örnek olur.
Ne dersiniz onlar başardıysa diğerleri neden başarmasın?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.